آغاز ساخت ۹۹ واحد مسکونی در برنامه مسکن ملی برای مددجویان بهزیستی خراسان رضوی

معاون مشارکت‌های مردمی، مسکن و اشتغال بهزیستی خراسان رضوی از حذف قطعی سهم اولیه آورده‌ی مددجویان در طرح ملی مسکن خبر داد.

به گفته حمیده محدث، از ثبت نام شدگانی که در مسکن ملی ثبت نام کرده و واجد شرایط بودن آنها توسط مسکن و شهرسازی تأیید شده، هیچ مبلغی به عنوان سهم‌ آورده‌ی اولیه دریافت نمی‌شود.
وی اضافه کرد: پس از انجام مقدمات فنی و اداری، ساختمان با نظارت مسکن و شهرسازی و عملیات پیمانکار آغاز می‌شود و بانک تسهیلات دهنده، موظف است به تناسب پیشرفت کار، وام بانکی را آزادسازی کند.
محدث گفت: تا کنون ۶ هزار و ۹۴۰ نفر از مددجویان خراسان رضوی، واجد شرایط بودن‌شان به عنوان مددجوی بهزیستی، در سامانه مسکن ملی تأیید شده و از این تعداد ۱۹۸۶ نفر، به عنوان واجدین شرایط دریافت مسکن ملی تأیید نهایی شده‌اند.
وی همچنین گفت: برای ۹۹ نفر از این مددجویان، زمین و پروژه‌ی اجرایی تعریف و اعتبار لازم برای آغاز ساخت مسکن آنها تخصیص یافته است.
محدث در ادامه از رد درخواست ۳ هزار و ۶۲۴ نفر از ثبت‌نام کنندگان توسط مسکن و شهرسازی به دلایل مختلف خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم چنانچه افراد رد درخواست شده، در اثر تناقض اطلاعات و یا داده‌های ناقص و سایر موارد غیر ضروری، حذف شده‌اند رفع مشکل بشود اما چنانکه افراد رد درخواست شده، بر اساس معیارهای مسکن و شهرسازی، دارای شرایط قانونی لازم برای شرکت در مسکن ملی نباشند نمی‌توان اقدامی در خصوص آنها انجام داد.
معاون مشارکت‌های مردمی، مسکن و اشتغال بهزیستی خراسان رضوی یادآور شد: بر اساس ارزیابی ما، حدود ۱۳ هزار نفر مددجوی واجد شرایط فاقد مسکن در استان داریم که در تلاش هستیم به سایر عزیزان واجد شرایط اطلاع رسانی کنیم تا ثبت‌نام کنند.
محدث گفت: آن دسته از مددجویانی که تأیید نهایی شده‌اند اما هنوز زمین یا پروژه‌ی اجرایی برایشان تعیین نشده، در هفته‌ها و ماه‌های آینده، تعریف پروژه می‌شود که البته این فرایند مربوط به مسکن و شهرسازی است و بهزیستی در آن مداخله ندارد اما قطعا می‌توانیم بگوییم که این افراد، مشمول دریافت مسکن ملی هستند اما ممکن است به جهت درخواست‌هایی که در مورد مکان پروژه، محل سکونت، شرایط خانوار و سایر موارد داده‌اند، تخصیص پروژه‌ی مناسب برایشان زمان‌بر باشد.

کد خبر 63175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد