قوچان |  ۲۳ خانواده تحت پوشش بهزیستی قوچان پشت نوبت مسکن حمایتی قرار دارند

یک واحد مسکونی مددجویی در قوچان که برای خانواده‌ی دو معلوله ساخته شده با حضور رئیس بنیاد مسکن و تعدادی از مسؤولین استان در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

رئیس بهزیستی قوچان در حاشیه‌ی مراسم بهره‌برداری از این واحد با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر ۲۳ خانواده‌ی مشمول دریافت مسکن حمایتی در بهزیستی قوچان پشت نوبت هستند.

ربابه خلیل‌آیادی افزود: برنامه‌های متنوعی برای ساخت و تحویل مسکن به مددجویان وجود دارد که یکی از آنها بر اساس تفاهم‌ سه جانبه بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و بهزیستی می‌باشد.

وی ادامه داد: در این تفاهم در مسکن شهری بهزیستی ۱۷ میلیون ، بنیاد مستضعفان ۸۴ میلیون، ستاد اجرایی فرامین امام ۳۰ میلیون و بنیاد مسکن ۹ میلیون تومان کمک بلاعوض به مددجو دارند.

به گفته خلیل‌آبادی در مسکن روستایی میزان کمک‌های بلاعوض امسال نسبت به سال گذشته بیشتر شده که در نتیجه امسال کمک بلاعوض که ۳۶ میلیون تومان بوده به ۸۶ میلیون رسیده است.

وی ادامه داد: تا کنون در قوچان ۹ خانواده دو معلولی در شهر و روستا از این محل خانه‌دار شده‌اند و ۴ واحد نیز برای مددجویان مشابه در حال ساخت است.

وی خاطر نشان کرد: از ۲۳ مددجوی پشت نوبت مسکن ۷ واحد مربوط به ایتام است، ۷ واحد خانواده‌های دو معلولی و بقیه از سایر مددجویان هستند.

خلیل آبادی گفت: سهم آورده مددجویان در تفاهم‌نامه‌ی سه‌جانبه، علاوه بر زمین، پرداخت اقساط وام ۵۵ میلیون تومانی بنیاد مسکن است که با سود ۴ درصد به آنها داده می‌شود.

کد خبر 37327

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک