در رسانه | شرایط دریافت وام اشتغال مددجویان بهزیستی اعلام شد

معاون مشارکت و اشتغال بهزیستی خراسان رضوی گفت: در شرایط کرونایی، آموزش‌های آماده‌سازی شغلی که مستلزم گردهمایی است، از فرایند حذف شده و به‌جای آن تعهد مددجو برای گذراندن این دوره در آینده در نظر گرفته شده است.

گروه جامعه شهرآرانیوز | معاون مشارکت و اشتغال بهزیستی خراسان رضوی گفت: در شرایط کرونایی، آموزش‌های آماده‌سازی شغلی که مستلزم گردهمایی است، از فرایند حذف شده و به‌جای آن تعهد مددجو برای گذراندن این دوره در آینده در نظر گرفته شده است.

حمیده محدث با اعلام این خبر گفت: معتقدیم آموزش‌های آماده‌سازی شغلی پیش‌نیازی حیاتی نه‌تن‌ها برای اشتغال، بلکه برای زندگی اجتماعی است و به همین دلیل باید این آموزش‌ها به همه مددجویان داده شود.

وی شرایط کرونایی را گذرا دانست و گفت: در شرایط فعلی هم که امکان برگزاری دوره‌های مهارت‌های زندگی و کسب‌وکار به‌صورت فیزیکی و حضوری وجود ندارد، علاوه بر اینکه مددجو باید متعهد شود که این دوره‌ها را در شرایط عادی بگذراند، می‌توان از زمینه‌ها و ظرفیت‌های فضای مجازی هم برای این امر استفاده کرد.

وی دراین‌زمینه یادآور شد: به‌زودی تفاهم‌نامه شش‌جانبه بین فنی‌وحرفه‌ای، کمیته امداد، ستاد پایش صنایع امام رضا (ع)، تکرا، اداره کل زندان‌ها و بهزیستی در زمینه پایش، آموزش و اشتغال امضا خواهد شد که آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای رایگان برای مددجویان را تضمین می‌کند و رؤسای مجتمع‌ها باید از این ظرفیت برای مددجویانشان بهره بگیرند.

وی درباره بازار فروش محصولات تولیدشده مددجویان گفت: اکنون ۲ مجموعه خصوصی با داشتن پلت‌فرم نمایشگاهی در فضای مجازی فعال هستند که می‌توانند رابط برگزاری نمایشگاه محصولات تولیدی باشند و مددکاران نیز می‌توانند مددجویان را به این سمت هدایت کنند که از این ظرفیت استفاده شود.

وی همچنین به کارشناسان اشتغال گفت: نباید موضوع قطع مستمری به‌محض ایجاد اشتغال را با رویکرد قهری و بازدارنده مطرح کنیم که باعث روی‌گردانی مددجویان از اشتغال شود.

محدث در پاسخ به سؤالی برای وام خودرو مددجویان گفت: اگر خودرو صفر و برای استفاده کاری باشد، بانک موافقت می‌کند، اما مسئله این است که حداکثر سقف تسهیلات ۵۰ میلیون تومان است و سهم آورده مددجو نیز باید کمک‌کار باشد تا بتوان دراین‌زمینه به اشتغال رسید.

کد خبر 26238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک