مناسب سازی از اولویت های این اداره کل است

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با اشاره به اینکه مناسب سازی از اولویت های این اداره کل است. گفت: یکی از کارکردهای دولتهای مردمی تلاش در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و فقر و افزایش عدالت اجتماعی است که این دولت در حال پیگیری این موارد می باشد.

دکتر محمود حسین آبادی در مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان که به همت اداره کل بهزیستی استان مرکزی برگزار شد، با بیان اینکه بهزیستی وظیفه ذاتی حمایت از معلولان را برعهده دارد،
افزود: هدف غایی در بهزیستی بازپیوند افراد به جامعه و توانمندسازی آنها است تا دسترس پذیری راحتی را برای تمام افراد جامعه بویژه معلولان در جامعه فراهم آوریم.


وی اظهار کرد: دو رویکرد مردمی و حاکمیتی در سازمان بهزیستی مدنظر است که رویکرد حاکمیتی آن با ۱۶۰ خدمت برعهده این سازمان است.

حسین آبادی با اشاره به اینکه در بهزیستی اولویت هوشمندسازی است، گفت: دو خودرو مناسب سازی در اختیار معلولان در استان قرار گرفته، ضمن اینکه رصد هوشمند از دیگر اهداف بهزیستی است تا بتوانیم خدمات بهتری را به جامعه هدف ارائه دهیم.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی ادامه داد: معلولیت محدودیت و ناتوانی نیست، همانطور که در استان مرکزی طی سال جاری قهرمانان ورزشی بسیاری حائز رتبه و مقام ورزشی شدند.

وی گفت: حضور معلولان در جامعه از انزوای آنها جلوگیری می کند، لذا در بهزیستی به دنبال نوآوری و حضور پررنگ این افراد در جامعه هستیم.

حسین آبادی یادآور شد: در بهزیستی استان کسی را پشت نوبت پرداخت مستمری نداریم و در حال پیگیری اولویت بندی پرداخت حق بیمه تکمیلی برای این افراد هستیم، ضمن اینکه دو یونیت دندانپزشکی نیز بزودی در بهزیستی برای ارائه خدمات رایگان به جامعه هدف مستقر خواهد شد.

وی اظهار کرد: فراخوان استخدام نیرو برای جذب در بهزیستی صورت گرفته و بدنبال جذب سه درصد معلولان هستیم، ضمن اینکه ۵۳ نفر نیز برای روزهای آینده از معلولان را جذب خواهیم داشت.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: در مناسب سازی باید معلولان نیز مطالبه گر باشند، البته استان مرکزی رتبه ۶ را در مناسب سازی دارد که ارتقای این رتبه از اولویت ها است.

وی بیان کرد: در بخش مسکن معلولان نیز استان مرکزی در حال پیگیری است و اگر مسکن های شخصی و روستایی نیز در مناسب سازی روند آنها کند شده اطلاع رسانی کنید تا کار تسریع یابد.

وی گفت: ۱۱۹ هزار معلول و توانبخش را بهزیستی استان مرکزی زیر پوشش دارد.

کد خبر 96749

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد