دوره آموزشی خانواده مطهر ویژه زنان سرپرست خانوار برگزار شد

مشاور فرهنگی بهزیستی استان زنجان از برگزاری دوره آموزشی خانواده مطهر با محوریت آشنایی زنان سرپرست خانوار با نحوه ترغیب فرزندان به نماز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان حجة الاسلام مصطفوی عنوان کرد: این دوره با هدف ترغیب و تشویق فرزندان زنان سرپرست خانوار به نماز و عفاف و حجاب – نحوه برخورد والدین با فرزندان – نمازشناسی- تاثیر نماز در تحکیم بنیان خانواده – شیوه های دعوت به نماز – راهکارهای تشویق و ترغیب کردن فرزندان به نماز- اصل ارتباط گیری کودکان و نوجوانان- چگونگی ایجاد و تقویت دوره های دینی در دوران کودکی- بهداشت خانواده و حفظ سلامت روحی و جسمی فرزندان- تربیت و بازسازی کودکان در شهرستان های استان زنجان برگزار شد.

وی نقش خانواده در تربیت دینی فرزندان را نقش جدی و پر اهمیت دانست و افزود: با برنامه‌ریزی و تعامل به تربیت دینی، فرزندان به رشد و تعالی معنوی می‌رسند و از سویی هر گونه کوتاهی و غفلت از این موقعیت، موجب هدر رفت این فرصت‌های طلایی و زمینه‌ساز انحطاط و سقوط اخلاقی فرزندان خواهد شد.

مصطفوی با بیان اینکه تعلیم وتربیت فرزندان از دیرباز یکی از مهمترین دغدغه های بشر در طول تاریخ بوده است، تصریح کرد: والدین به عنوان اولین و تأثیرگذارترین منابع تربیتی فرزندان، وظایف و مسئولیتهای خطیر و دشواری را در عرصه تربیت دینی و معنوی و مقابله با انواع کج روی ها و انحراف های اجتماعی و جهت دهی به رفتار آنان عهده دار هستند. سهل انگاری والدین در تربیت فرزندان و جهت دهی و کنترل رفتارهای آنان، آثار فردی و اجتماعی زیان بار و جبران ناپذیری در زندگی آینده فرزندان و جامعه بر جای می گذارد.

کد خبر 48744

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد