نشست ویدئو کنفرانس مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه بامدیران وکارشناسان بهزیستی شهرستان به مناسبت روز روانشناس

به مناسبت گرامیداشت نهم اردیبهشت ماه روز روانشناس و با حضور مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، نشست ویدئوکنفرانس با مدیران وکارشناسان بهزیستی شهرستان های استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش ایرنا، دکتر «فرحناز محمدی» روز پنجشنبه در جلسه به مناسبت گرامیداشت نهم اردیبهشت روز «روانشناس» که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مدیران و کارشناسان بهزیستی شهرهای استان برگزار شد، افزود: خط ۱۴۸۰ مشاوره تلفنی به صورت رایگان است و کارشناسان متخصص در حوزه‌های مختلف به مردم خدمات می‌دهند.

وی اظهار داشت: ارتقای سطح سلامت روانی و جامعه از مهمترین اهداف راه اندازی این سامانه است.

محمدی ادامه داد: با توجه به همه گیری ویروس کرونا و افزایش تعداد تماس ها، مشاورین در سه شیفت کاری و از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب در همه ایام هفته مشغول به فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: در سال ۹۹ نسبت به سال قبل شاهد ۴۰ درصد افزایش خدمات مشاوره تلفنی بوده‌ایم که بخش عمده‌ای از این افزایش ناشی از مشکلات فردی و خانوادگی ثانویه بر عوارض طولانی مدت همه گیری ویروس کرونا بوده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: ۳۰ درصد تماس‌ها با مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ سال گذشته در زمینه مشکلات زناشویی و بین فردی، ۳۵ درصد مربوط به مشکلات فردی و اختلالات روانی و ۳۵ درصد دیگر نیز به مسایل تحصیلی و تربیتی کودکان ارتباط داشت.

محمدی یادآور شد: در این بین، ۸۵ درصد تماس گیرندگان خانم‌ها و ۱۵ درصد آقایان بزرگسال بودند البته حدود ۲۰ درصد از تماس‌ها منجر به ارجاع به مراکز درمانی، حمایتی، نگهداری و تخصصی مشاوره‌ای شده است.

کد خبر 35376

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک