در رسانه | تسهیلات اشتغال زایی بهزیستی گناباد افزایش یافت

گناباد- ایرنا- رییس اداره بهزیستی گناباد گفت: تسهیلات اشتغالزایی این اداره طی سالجاری با افزایش صددرصدی نسبت به پارسال به ۷۹ میلیارد ریال رسید.

علی آراسته روز پنجشنبه طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان ۷۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال برای اشتغال ۱۴۴ نفر از مددجویان بهزیستی گناباد طی ۹ ماه سالجاری به افراد واجد شرایط پرداخت شد.

وی ادامه داد: تسهیلات اشتغال زایی بهزیستی گناباد به صورت قرض الحسنه با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت هفت ساله به مددجویان زیرپوشش پرداخت می شود.

رییس اداره بهزیستی گناباد گفت: حداکثر تسهیلات پرداختی به هر مددجوی بهزیستی ۵۰۰ میلیون ریال است و با توجه به نوع اشتغال تغییر می کند.

وی همچنین از توزیع ۱۰ هزار و ۹۰۰ سبد کالا به ارزش ۱۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال توسط اداره بهزیستی و با مشارکت خیران و موسسه های خیریه از ابتدای شیوع کرونا بین مددجویان آسیب دیده خبر داد.

آراسته افزود: این سبدهای معیشتی شامل برنج، گوشت مرغ، روغن، قند، چای و حبوبات است. 

وی ادامه داد: خیران گنابادی ۲۵۰ میلیون ریال هم طی این مدت برای تهیه مواد ضد عفونی کننده و بهداشتی مورد نیاز مراکز سالمندان و معلولان این شهرستان کمک کردند.

رییس اداره بهزیستی گناباد گفت: این اداره همچنین واکسن آنفلوآنزا برای مراکز تجمع معلولین را به صورت رایگان تامین کرده است.

وی افزود: این اداره همچنین در اجرای طرح پازل همدلی خیران یک هزار بسته تحصیلی در مجموع به ارزش یک میلیارد ریال بین دانش آموزان زیرپوشش توزیع می کند.

پنج هزار و ۵۰۰ مددجو زیرپوشش خدمات بهزیستی گناباد قرار دارند و ۱۳ مرکز خیریه برای جلب مشارکتهای مردمی تحت نظارت این اداره فعالیت دارند.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است. 

کد خبر 28132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک