برگزاری اولین آزمون استخدامی اختصاصی ویژه افراد دارای معلولیت

اولین آزمون اسـتخدامی اختصاصی ویژه افراد دارای معلولیت در روز پنج شـنبه مـورخ ۱۷ خردادماه سال جاری با حضور داوطلبان دارای معلـولیت همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان مرکزی ، برگزاری آزمون استخدامی خاص معلولان برای نخستین‌بار در کشور در پی دستور رئیس جمهور شهید، حضرت آیت الله رئیسی و به منظور جذب و بکارگیری افراد دارای معلولیت در دستگاههای  اجرایی برگزار می‌شود و همه شرکت کنندگان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور هستند.

دکتر حسین آبادی  مدیرکل بهزیستی استان ضمن اشاره به برگزاری اولین آزمون استخدامی اختصاصی معلولان در کشور و استان گفت:  این آزمون برای نخستین‌بار به منظور جذب و بکارگیری 159 نفر از افراد دارای معلولیت در سطح استان و در31 دستگاه اجرایی برگزار می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان افزود: این اتفاق بسیار نو و جدید که در سطح کشور در حال انجام می باشد فرصت بسیار خوبی خواهد بود تا عزیزان دارای معلولیت با تقویت و بروز استعداد ها و توانمندی های خود بتوانند با اشتغال در دستگاههای اجرایی قابلیت های خود را با منصه ظهور برسانند.

 دکتر حسین آبادی  در بخش دیگر از سخنان خود گفت: افرادی که دارای کارت معلولیت از سازمان بهزیستی هستند، برای تصدی ۹۰ شغل در 31دستگاه اجرایی، در این آزمون شرکت نموده و به رقابت می پردازند.

مدیر کل بهزیستی استان مرکزی  با اشاره به این که 20 نفر منشی (10زن و 10 مرد)برای همراهی با داوطلبان نیازمند این خدمت در نظر گرفته شده است گفت:تمهیدات مربوط به برگزاری آزمون اعم از ایاب و ذهاب,اسکان و همچنین بسیج کامل نیروها و امکانات و با حضور و همکاری دستگاههای خدمت رسان از جمله ( نیروهای اورژانس 115 ، نیروی انتظامی ) به جهت حضور داوطلبان و تکریم جامعه هدف معزز مشخص و مصوب است.

وی خاطر نشان کرد: پیگیری امور افراد دارای معلولیت در سطح کلان در دولت سیزدهم و به صورت ویژه توسط سازمان بهزیستی در چند سال اخیر صورت گرفته است و در موضوعات متعددی مربوط به حقوق افراد دارای معلولیت و اجرای قانون حمایت از این افراد اقدامات ویژه‌ای رخ داده است که پیگیری برگزاری آزمون اختصاصی ویژه این عزیزان یکی از موارد مطروحه میباشد.

مدیرکل بهزیستی استا ن مرکزی خاطر نشان کرد:  همین رویکرد دولت سیزدهم و اهتمام ویژه سازمان بهزیستی در مطالبه‌گری از دستگاه‌های ذیربط منجر به شکل‌گیری این اتفاق برای نخستین بار شد و اکنون شاهد تحقق و برگزاری این رویداد مهم هستیم.

دکتر حسین آبادی افزود:  دکتر حسین آبادی افزود:   تعداد ۴۳۳۶ نفر کل مجوز استخدامی های معلولین است  و تعداد داوطلبان شرکت کننده درآزمون  12808 نفر در سراسر کشورمیباشد که سهمیه استان مرکزی 159 نفر است که  از افراد دارای معلولیت، از محل مانده مجوز سهمیه سه درصد معلولان در آزمون‌های استخدامی سنوات گذشته جذب و بکارگیری می‌شوند.که از بین 159 نفر داوطلب ، 53 نفر استخدام دستگاههای اجرایی  استان میشوند و سهمیه بهزیستی استان مرکزی  در این آزمون 22 نفر میباشد.

دکتر حسین آبادی  در خصوص محل برگزاری آزمون افزود:  این آزمون در اراک.انتهای خ امام(ره)کمربندی شمالی.جنب مدارس علامه حلی و تیزهوشان مجتمع آموزشی جهاددانشگاهی برگزار می گردد.

شایان ذکر است : باتوجه به اعلام مرکز آزمون جهاد دانشگاهی و اطلاعات مندرج در کارت داوطلبان، شروع فرآینـد آزمـون استخــدامی روز پنــج‌شنبه ساعت ۸:۳۰ صبح اعلام شده و زمان بسته شدن درب‌های حوزه امتحانی ساعت ۸:۰۰ صبح است.و حضور داوطلبان در محل حوزه امتحانی، یک ساعت قبل از شروع آزمون الـــزامـی است.

کد خبر 109308

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد