معرفی داوران بخش فراگیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اردکان

حسن دادشکر، هما جدیکار و سمیه گلباز نمایش‌های بخش فراگیر بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان اردکان را داوری خواهند کرد.

امیر مشهدی عباس، طی احکامی جداگانه حسن دادشکر، هما جدی‌کار و سمیه گلباز را به عنوان اعضای هیئت داوران بخش فراگیر این رویداد هنری منصوب کرد.
حسن دادشکر، کارگردان، نویسنده، بازیگر و مدرس باسابقه تئاتر کودک و نوجوان است که طی ۵ دهه فعالیت هنری آثار متعدد نمایشی و تلویزیونی در عرصه تئاتر کودک تولید کرده، که می‌توان از آثاری همچون نمایش«گنجشکک‌اشی‌مشی»، «نقلی و مادربزرگ» و «قصه موش کوچولو» نام برد.
هما جدی‌کار نیز دارای مدرک کارشناسی رشته نمایش عروسکی و درجه یک هنری بوده و در زمینه‌های نویسندگی، کارگردانی و تدریس نمایش عروسکی فعالیت می‌کند. او عضو هیئت علمی دانشگاه تهران است و در کارنامه او معاونت گروه نمایش دانشگاه تهران، ریاست انجمن نمایشگران عروسکی، عضو هیئت مدیره خانه تئاتر، داوری در جشنواره‌های مختلف و... دیده می‌شود. مضحکه بادسوار، سفر طیاره خانم، تیستوی سبز انگشتی، عروسی ملک جمشید، و... از جمله آثار او در حوزه نمایش هستند.
« سمیه گلباز» کارشناس ارشد نمایش عروسکی، مدرس، کارگردان، عروسک‌ساز و عروسک‌گردان و عضو انجمن نمایشگران عروسکی است که به‌عنوان مدرس تئاتر و تئاتر عروسکی در مدارس و دیگر مجموعه فرهنگی فعالیت می‌کند. وی کارگردانی و عروسک‌گردانی بیش از ۳۰ نمایش کودک از جمله ماهی بزرگ تنها، ماکاندو، عروسکی مثل‌های عروسکی، دخترک و کوزه، آینه در آینه و ... را در کارنامه دارد.
بیست و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار «تئاتر، تمرین ناب زندگی» و با هدف تقویت همدلی و همراهی، رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین از طریق نمایش، به دبیری امیر مشهدی عباس، اول تا ششم اسفندماه سال ۱۴۰۲ در شهر تاریخی اردکان یزد برگزار می‌شود.
 

کد خبر 102983

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد