شمیرانات-فرزند پذیری

اولین گردهمایی 24 خانواده های فرزندپذیر در شیرخوارگاه آمنه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان شمیرانات، اولین گرد همایی خانواده های فرزند پذیر با هدف تقدیر و تشکر از این خانواده ها همچنین آشنایی آنها با یکدیگر و  تشکیل گروه های پدر و مادر فرزندپذیر  به جهت به اشتراک گذاشتن تجربیات همدیگر در شیر خوارگاه آمنه برگزار شد.
داریوش بیات نژاد مدیرکل بهزیستی استان تهران در حاشیه مراسم گفت: فرزندپذیری نهادی قانونی است که به موجب آن بین یک یا چند فرزندپذیر و کودکی غیرزیستی رابطه والدینی به وجود می‌آید. فرزندپذیری در طول تاریخ به عنوان یکی از روش‌های حمایت از کودکان بی‌سرپرست وجود داشته‌است.
وی ضمن تقدیر از خانواده های فرزند پذیر و تاکید بر تداوم ارتباط آنها با یکدیگر گفت: خانواده های فرزندپذیر به لحاظ احساسات و عواطف انسانی در اوج هستند و در شرایطی که بیشتر افراد تمایل به  فردگرایی دارند با  روحیه ای وصف ناپذیر  بانی پویایی وزندهنگه داشتن اخلاق ومنافع جمعی  شدند.
 بیات نژاد افزود: هر کدام از ما در محیط خانواده، شغلی و اجتماعی تعهداتی داریم، توجه به  تعهدات انسانی- اجتماعی و نوع دوستانه ای در تحقق و ایفای نقش در زندگی شخصی و هم در زندگی اجتماعی تاثیر بسزایی دارد؛ وخانواده های فرزندپذیر الگو رفتاری بسیارخوبی در اجرای تعهداتخانوادگی، انسانی و اجتماعی هستند.
گففتنیست: در پایان مراسم از خانواده های کودکان ویژه  همچنین خانم های مجرد فرزندپذیر هدایایی به رسم یادبود تقدیم شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.