در رسانه| دولت سیزدهم چالش پشت نوبتی مستمری‌بگیران بهزیستی را حل کرد

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: چالش مهم پشت نوبت ماندن مستمری بگیران این مجموعه با تلاش‌های دولت سیزدهم حل و فصل شد و اکنون مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش هاناخبر ، روز سه شنبه  افزود: این در حالی است که در گذشته یکی از مهمترین و بزرگترین مشکلات سازمان بهزیستی مربوط به تامین و پرداخت مستمری افراد تحت پوشش بود اما اکنون هیچ مشکلی در این رابطه وجود ندارد و تمام حق و حقوق افراد به موقع پرداخت می شود.

وی اعلام کرد: در حال حاضر ۹۳ درصد مجموع افراد تحت پوشش بهزیستی آذربایجان شرقی مستمری دریافت می کنند که آماری معادل ۷۳ هزار و ۹۸۶ نفر را شامل می شود.

صحاف از پرداخت حق پرستاری برای خانواده های دارای عضو معلول خبر داد و با اشاره به اینکه طی امسال برای تعداد چهار و ۸۶۹ نفر حق پرستاری پرداخت شده است، اعلام کرد: اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی ماهانه حدود یکصد میلیارد ریال حق پرستاری به خانواده ها پرداخت می کند و تامین این بودجه جزو چالش های مهم سازمان به شمار می رود، اما تاکنون تعویقی در این زمینه به وجود نیامده است.

وی با اشاره به توجه دولت سیزدهم به مسایل مبتلابه جامعه معلولان، یادآور شد: یکی از مسایل چالشی این حوزه در سال های گذشته تحویل ویلچر به متقاضیان بود که این موضوع طی سالجاری و با تلاش های انجام شده حل و فصل شده است.

صحاف ادامه داد: در این خصوص پارسال تعداد ۴۳۳ دستگاه ویلچر به معلولان آذربایجان شرقی تحویل داده شده است که هر کدام از آنها بین ۵۰ تا ۱۲۰ میلیون ریال را شامل می شود.

به گفته وی طی سالجاری برای ۱۰۹ نفر از معلولان آذربایجان شرقی هزینه های مربوط به مناسب سازی منزل و خودرو پرداخت شده است .

صحاف هدف ارایه تسهیلات مربوط به مناسب سازی منازل را رفع موانع فیزیکی برای تسهیل در رفت و آمد افراد معلول عنوان و اضافه کرد: در این زمینه ۲۰۰ میلیون ریال از هزینه های مربوطه توسط بهزیستی پرداخت می شود که این ارقام در صورت لزوم و تایید کمیته تخصصی تا ۶۰۰ میلیون ریال نیز قابل افزایش است.

وی با اشاره به اینکه تامین و ارایه وسایل کمک توانبخشی از دیگر چالش های بهزیستی بود که در حال حاضر به همت دولت مردمی این مشکلات نیز رفع شده است، گفت: طی سال جاری تعداد ۲۵۰ تخته تشک مواج، یک‌هزار و ۵۱ مورد سمعک، ۶۰ دستگاه صندلی حمام، ۶۸۰ عدد عصا و ۳۱ هزار قلم باطری سمعک برای معلولین تحت پوشش بهزیستی آذربایجان شرقی تحویل داده شده است.

کد خبر 98222

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد