به وقت لبخند | وقتی دندان‌پزشکان از داستان‌های خود با بیماران معلولشان می‌گویند

به گزارش شهرآرانیوز؛ اگر به کلینیک های دندانپزشکی رفته باشید، حتما با جمله معروف «لبخند شما، امضای ماست» مواجه شده اید؛ جمله ای که تبلیغ عملکرد دندانپزشکان است. اما اگر از جمله افرادی باشید که حضورتان سبب لبخند همان دندانپزشک شود، پس امضای شما چیست؟

در گوشه ای از شهر مشهد، کلینیکی ویژه افراد دارای معلولیت راه اندازی شده است که وظیفه آن، بهداشت و درمان دهان و دندان معلولان است و کادر پزشکی آن، متشکل از افرادی است که بدون چشم داشت و صرفا برای گذراندن ساعاتی خوش و معنوی به معاینه و درمان این افراد می پردازند. هریک از این متخصصان و دندانپزشکان، داستانی از نخستین رویارویی خود با معلولان دارند که دیدن آن خالی از لطف نیست.

کلینیک دندانپزشکی آسایشگاه فیاض‌بخش مشهد از سال ۱۳۹۱ با تجهیز و راه‌اندازی یک بخش عمومی و یک اتاق عمل کار خود را آغاز کرد و در ابتدا، تنها پذیرای معلولان جسمی حرکتی و سندرم داون شدید بود و اینک معلولان بسیار زیادی از سراسر کشور به این مرکز درمانی مراجعه می‌کنند.

این کلینیک با همراهی ۱۲۵ دندانپزشک و متخصص بی‌هوشی به ۱۵ هزار متقاضی درمان، خدمت ارائه می‌دهد و در آن ۲۵۰۰ مورد درمان دندان تحت بی‌هوشی نیز در سالی که گذشت انجام گرفته است.

هزینه‌های درمانی در این کلینیک عموماً رایگان یا با نرخ‌های حداقلی است و این یکی از اهداف راه‌اندازی مجهزترین کلینیک خیریه درمانی ویژه معلولان در سراسر کشور است.

در حال حاضر، روزانه ۲۵ فرد معلول از خدمات کلینیک استفاده می‌کنند که عموم این افراد هزینه‌ای را بابت دریافت خدمات دندانپزشکی پرداخت نمی‌کنند.

 

کد خبر 98175

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد