در رسانه| شلترهای بهزیستی و گرمخانه های شهرداری آماده پذیرش کارتن‌خواب‌های مشهدی

معاون امور پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان رضوی از پذیرش هر روزه کارتن‌خواب‌ها و معتادان در شلترهای تحت نظر این سازمان خبر داد.

غلامحسین دلبری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرآرانیوز با اشاره به فعالیت شلترهای تحت نظارت این مجموعه عنوان کرد: معتادان، کارتن‌خواب‌ها و افراد بی‌خانمان هم‌زمان با کاهش دمای هوا می‌توانند در شلترهای ما استقرار یابند و خدمات دریافت کنند.

وی ادامه داد: این افراد می‌توانند از عصر حدود ساعت ۱۸ پذیرش شوند و تا ۶ بامداد فردای آن روز نیز استقرار داشته باشند. پذیرش‌شدگان از خدماتی مانند استحمام، غذای گرم، لباس تمیز و سایر لوازم بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

دلبری افزود: بهزیستی ۲ شلتر با ظرفیت هرکدام بین ۳۰ تا ۴۰ نفر در حاشیه شهر مشهد دارد که در فصل سرما، ساعت خدمات آن، قدری بیشتر می‌شود و افراد ساکن حتی می‌توانند تا ساعت ۹ بامداد نیز بمانند. همچنین باید عنوان کرد این شلترها مخصوص آقایان است و چون شلترهای بانوان مورد استقبال قرار نگرفت، این مراکز جمع آوری شد.

پذیرش گرمخانه خانه سبز با توجه به سرما و برودت هوا

مهدی ابراهیمی، معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد نیز با اشاره به خدمات ویژه افراد بی خانمان گفت: گرمخانه خانه سبز به دلیل نوسانات هوای سرد حدود ۱۵ روز زودتر از آغاز فصل زمستان آماده پذیرش افراد بی سرپناه است؛ شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده‌ افراد بی‌خانمان و کارتن خواب با سامانه ارتباطات مردمی ۱۳۷ تماس بگیرند.

وی ادامه داد: ظرفیت پذیرش گرمخانه ۱۰۰ نفر است و در شب‌های سردتر که متقاضیان مراجعه به گرمخانه بیشتر است تا ۱۸۰ نفر قابل افزایش است.

ابراهیمی افزود: ساعات پذیرش گرمخانه از ساعت ۱۸ عصر تا ۸ صبح است و از افراد با یک وعده شام و صبحانه پذیرایی می شود. 

معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد یادآور شد: گرمخانه خانه سبز در خیابان شهید طرح‌چی ۱۹ واقع شده است و گرمخانه ایستگاهی در میدان فجر نیز اول زمستان برای انتقال افراد بی سرپناه به خانه سبز فعال می‌شود.

ابراهیمی تاکید کرد: افرادی که در پاتوق ها یا برخی زمین‌های رهاشده مواد مخدر استعمال می‌کنند؛ باید به کمپ‌های ماده ۱۶ منتقل شوند.

کد خبر 95269

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد