پیام تسلیت مدیرکل بهزیستی گیلان به مناسبت شهادت امام حسن عسگری(ع)

سیدمهدی خدمت بین دانا مدیرکل بهزیستی گیلان با صدور پیامی شهادت امام حسن عسگری(ع) را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی گیلان متن پیام به شرح ذیل است:

شهادت حضرت امام حسن عسگری(ع) دردی برای شیعیان آن حضرت است که  آن را با "اللهم عجل لولیک الفرج" تـسکین می‌دهند.آن امام در همه صفات پسندیده انسانی و فضایل اخلاقی در حد کمال بودند که در آن میان عبادت، شجاعت و صلابت روحی، قوت قلب، صیانت نـفس و جرات و شهامت، فـروتنی، گشاده‌رویی و سـخاوت و بـخشندگی، زهـد و ساده زیـستی و ترغیب به خدمت رسانی از ویـژگی‌های شخصیتی ایشان به شمارمی آید..

امام حسن عسگری (ع) به همه انسان ها عشق می‌ورزید و هـمواره با آنان به نیکی و احسان رفتار می‌کرد وی در میان علویان، فرماندهان ارشد نظامی، وزرا و همه مردم نمونه و الگو بود. با هر کس سخن می‌گفت، او را می‌ستود و به نیکی یاد می‌کرد. آن امام والامقام در عصرخویش بزرگوارترین عابدترین خویشتن دارترین افراد به شمار رفته و دارای اندیشه بلند، زبانی گویا، پرجاذبه و برخوردار از اخلاق نیک بود. امام یازدهم شیعیان با مردم بسیارمهربان و نسبت به ضعیفان و افراد تهی دست بسیار بخشنده بودند.

در روزگار ما وظیفه علما و اندیشمندان این است که بیش از پیش شخصیت آن امام بـزرگوار را به آحاد مردم و به خصوص قشرجوان معرفی کنند تا زندگی سراسر فراز و نشیب آن حضرت سرلوحه زندگی آنان قرارگیرد.

اینجانب سالروز شهادت یازدهمین اختر تابناک ولایت و امامت، حضرت امـام حسن عسگری علیه السلام را به عموم مردم ولایتمدار تسلیت عـرض نموده و آرزومـندم همه با استعانت از ذات پاک اهـل بیت و ائـمه اطهار (علیهم السلام) ، در درک فیوضات الهی آن بزرگواران کوشا باشیم.

کد خبر 89963

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد