تفاهم نامه همکاری بین اداره کل بهزیستی وجمعیت هلال احمر اردبیل

تفاهم نامه ای فی ما بین اداره کل بهزیستی استان و جمعیت هلال احمر اردبیل با حضور مدیر کل و معاون امور توانبخشی بهزیستی در محل اداره جمعیت هلال احمر با موضوع ارائه خدمات در خصوص تهیه، تامین، ساخت و تعمیر انواع ارتز و پروتز مورد نیاز افراد دارای معلولیت منعقد گردید.

حامد رضایی، مدیرکل بهزیستی استان با بیان اینکه بیشترین افراد تحت پوشش بهزیستی در حوزه توانبخشی را معلولین جسمی و حرکتی تشکیل می دهند گفت: در حال حاضر نزدیک به ۲۶ هزار معلول دارای پرونده حمایتی در بهزیستی هستند که از این تعداد بیش از ۴۰ درصد ( ۱۱ هزار نفر) معلولان جسمی و حرکتی شامل می شود.

مدیرکل بهزیستی استان با عنوان این مطلب که تامین هزینه های کمک توانبخشی در اولویت برنامه های اداره کل بهزیستی قرار دارد افزود: در طول یکسال گذشته به ۴۰۸ نفر از معلولان نیازمند، کمک هزینه تامین وسایل کمکی و اندام های مصنوعی پرداخت شده است.

رضایی در بخش دیگر از سخنان خود اظهار داشت: تعداد ۴۶ مرکزمثبت زندگی بصورت محله محور در سطح استان فعالیت دارند که از این تعداد ۱۶ مرکز در شهر اردبیل خدمات متعددی به جامعه هدف ارائه می دهند که در فرایند فعالیت این قبیل از مراکز، فرد معلول بجای اینکه مراجعه حضوری به ادارات بهزیستی داشته باشد مددکاران غیر دولتی در محل سکونت این ولی نعمتان مراجعه و نسبت به حل مسائل و مشکلات آنان اقدام می نمایند.

وی یادآورشد: پروتز از جمله وسایلی است که جایگزین قسمت های قطع عضو بدن می شود و ارتز هم بر روی اندام های مختلف مانند فلج عضلانی یا انحراف در اندام نصب می شود تا به بهبود عملکرد آنها کمک می کند.

در ادامه حمید قویدل، مدیرعامل جمعیت هلال احمر اردبیل، ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با بهزیستی، اظهار داشت: بر اساس رسالت جمعیت هلال احمر علاوه بر امداد و نجات، توانبخشی از تکالیف اصلی این جمعیت محسوب می گردد.

قویدل افزود: هلال احمر فعالیت های گسترده ای در حوزه امور اجتماعی مانند پیشگیری از اعتیاد و طلاق، بحث دارو و درمان، پیوند عضو و ... مشغول خدمت رسانی می باشد.

گفتنی است: در نهایت تفاهم نامه ای بین اداره کل بهزیستی و جمعیت هلال احمر، به منظور همکاری و خدمت رسانی به جامعه هدف در زمینه تهیه، تامین، ساخت و تعمیر وسایل کمک توانبخشی منعقد گردید. همچنین از مرکز ارتوپدی فنی هلال احمر بازدید بعمل آمد.

کد خبر 87344

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد