در رسانه| برای حضور در مسابقات جهانی.
۴ ورزشکار نابینا و کم‌بینای اردبیلی راهی انگلستان می‌شوند

ایسنا/اردبیل رئیس هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان استان اردبیل گفت: چهار نفر از ورزشکاران نابینا و کم بینای اردبیلی به مسابقات جهانی بیرمنگام انگلستان اعزام می‌شوند.

بهزاد سالمی ۲۲ مرداد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ورزشکاران اردبیلی در چهار رشته گلبال، فوتبال، جودو و پاورلیفتینگ در این اعزام با رقبای مطرح جهانی مبارزه خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: از استان قهرمان پرور اردبیل در سه رشته از میان رشته های اعزامی ورزشکاران و قهرمانان ملی و جهانی این هیئت در ترکیب کاروان اعزامی حضور خواهند داشت.

رئیس هیات نابینایان و کم بینایان استان اردبیل افزود: مهدی طالعی فوتبالیست اردبیلی عضو تیم ملی فوتبال نابینایان که در حال حاضر به علت اشتغال به تحصیل و سکونت در آذربایجان شرقی به فعالیت خود ادامه می‌دهد نیز در ترکیب کاروان اعزامی حضور دارد.

سالمی تصریح کرد: ملی پوشان گلبالیست اردبیلی محمد پرنیا و مصطفی شهبازی در ترکیب تیم ملی گلبال کشور تیم اعزامی را همراهی می‌کنند و امیدواریم همچون گذشته با افتخارآفرینی در میادین جهانی بدرخشند.

سالمی افزود: همچنین قهرمان و پهلوان نامدار رشته پاورلیفتینگ احد جواهری با کوله باری از تجربه و افتخار از استان اردبیل به این مسابقات اعزام می‌شود.

وی اظهار کرد: احد جواهری سال‌های متمادی در مسابقات قهرمان کشوری خوش درخشید و با ثبت ۶۱۵ کیلوگرم در مجموع سه حرکت اسکات، پرس سینه و لیفت قهرمان مسابقات کشوری در وزن ۸۲/۵ شد و در انتخابی تیم ملی در ترکیب تیم ملی قرار گرفت.

 رئیس هیات نابینایان و کم بینایان استان اردبیل گفت: پهلوان احد جواهری در این وزن رکورددار جهان است که در سال ۱۳۹۴ در جریان برگزاری مسابقات جهانی کره جنوبی با ثبت رکورد ۶۴۰ کیلوگرم رکورد دنیا را به نام خود ثبت کردند که خوشبختانه تا به حال این رکورد جابه جا نشده و متعلق به این ورزشکار اردبیلی است.

سالمی افزود: در مسابقات پیش رو با ارزوی موفقیت برای کلیه ورزشکاران اعزامی امیدواریم ورزشکاران این استان توانمندی های منحصر به فرد خود را به معرض نمایش گذاشته و برای کشور افتخارافرینی کنند.

وی تصریح کرد: انتظار می رود احد جواهری با کسب مقام قهرمانی مسابقات رکورد خود را جابه‌جا و رکورد جدیدی را در این مسابقات از خود به جای بگذارد.

کد خبر 87330

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد