نوزاد ۱۸ماهه‌ توسط بهزیستی شهرستان اسلامشهر ساماندهی شد

رئیس سازمان بهزیستی شهرستان اسلام‌شهر گفت: کودک ۱۸ماهه رهاشده در آستان مقدس امامزاده عقیل(ع) اسلام‌شهر در یکی از مراکز نگهداری در تهران ساماندهی شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران به نقل از خبرگزاری تسنیم از اسلام‌شهر، حوالی ظهر روز تاسوعای حسینی(ع) زائرین حرم مطهر امامزاده عقیل(ع) وجود یک نوزاد را که کنار ضریح مطهر رها شده بود، به خادمین امامزاده اطلاع دادند، با حضور خادمین و با بررسی‌های البسه کودک در نامه‌ای که همراه کودک بود، مشخص شد والدین این کودک ۱۸ماهه به‌علت عدم تأمین مخارج نوزاد وی را در این محل رها کرده‌اند.

با تماس خادمین با پلیس ۱۱۰ مأمورین کلانتری ۱۵ امامزاده عقیل(ع) در محل حاضر می‌شوند و پس از انجام تحقیقات اولیه و عدم شناسایی والدین با مرکز فوریت‌های ۱۲۳ اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی تماس می‌گیرند و مراتب را اعلام می‌کنند.

حمیدرضا جعفریان رئیس اداره بهزیستی شهرستان اسلام‌شهر در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در اسلام‌شهر، با تأیید مطلب فوق اظهار داشت: در تاریخ پنجم مرداد جاری و همزمان با روز تاسوعای حسینی از طریق تماس مأمورین کلانتری ۱۵ امامزاده عقیل(ع) با مرکز فوریت‌های ۱۲۳ اورژانس اجتماعی از پیدا شدن یک کودک ۱۸ماهه در آستان مقدس امامزاده عقیل(ع) اسلام‌شهر مطلع شدیم که بلافاصله همکاران ما در واحد سیار اورژانس اجتماعی به محل اعزام شدند و با توجه به بلاتکلیف بودن نوزاد با دستور مقام قضایی و صورت‌جلسه نیروی انتظامی این کودک را جهت نگهداری و ساماندهی تا پیدا شدن والدینش به مرکز شبیر بهزیستی تهران انتقال و تحویل دادند.

وی افزود: در نامه‌ همراه کودک هیچ گونه نشانه‌ای از والدین کودک نبود و فقط قید شده بود که تمامی واکسن‌های مورد نیاز از بدو تولد تا ۱۸ ماهگی کودک تزریق شده است و به‌علت عدم توانایی خانواده از تأمین هزینه‌های مورد نیاز این نوزاد را در این مکان مقدس رها کرده‌اند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اسلام‌شهر در پایان خاطرنشان کرد: کودک پیداشده تا انجام آزمایشات لازم و تحقیقات مورد نیاز و پیدا شدن نشانی والدین در این مرکز نگهداری می‌شود و کسانی که از والدین و خانواده این کودک اطلاعی دارند می‌توانند مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ پلیس و یا مرکز فوریت‌های اورژانس اجتماعی با شماره تلفن ۱۲۳ اطلاع‌رسانی کنند.

کد خبر 86701

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد