کرمانشاه | در برابر محرومان مسئولیم و مؤاخذه می‌شویم

رئیس بنیاد مستضعفان در جلسه با رئیس و معاونان بهزیستی کشور با تاکید بر ضرورت احساس مسئولیت در برابر محرومان، از حمایت ۱۲۵۰ میلیارد تومانی بنیاد از مددجویان و معلولان بهزیستی طی ۳ سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل بهزیستی استان کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور: صبح امروز سید پرویز فتاح در نشست رؤسا و شورای معاونان بنیاد مستضعفان و بهزیستی، با تبریک میلاد امام رضا (ع) اظهار کرد: سیره ائمه معصومین و امام رضا (ع) برای ما یک مکتب و مسیری است که ما باید خود را مکلف به عمل به آن بدانیم و تا زمانیکه این عمل ما به سیره ائمه محقق نشود، نمی توانیم خودمان را مأموم این ائمه بدانیم.
رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه مسئولان در برابر مردم و خصوصا محرومان وظیفه دارند گفت: ما در برابر محرومان مسئول هستیم و اگر خدای ناکرده کم‌کاری و خطایی داشته باشیم قطعا از سوی خداوند مورد بازخواست و مواخذه قرار خواهیم گرفت.
وی با تاکید بر لزوم فاصله گرفتن از ساختارهای ناکارآمد اداری و ارائه طرح‌های نو برای خدمت موثرتر و سریعتر به محرومین، خطاب به مسئولان بهزیستی گفت: شما باید کمک‌های بنیاد مستضعفان به مددجویان این سازمان را جهت‌دار کنید و این کمک‌ها را به سمت اولویت‌های محرومان سوق دهید.
فتاح در ادامه با اشاره به ارتباط مستمر بنیاد مستضعفان با بهزیستی برای حمایت از محرومان و معلولان تحت پوشش این سازمان گفت: ما در سال های اخیر و بخصوص در ایام شیوع کرونا، سعی کردیم رسیدگی به جامعه محرومان تحت پوشش بهزیستی را تقویت کنیم و این مسیر همچنان ادامه دارد.
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه این بنیاد طی ۳ سال اخیر بیش از ۱۲۵۰ میلیارد تومان برای حمایت از مددجویان این سازمان در اختیار بهزیستی قرار داده است گفت: این یعنی بنیاد مستضعفان سالانه به طور متوسط بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان در اختیار بهزیستی قرار داده است و ما تلاش داریم این خدمت ما به عزیزان معلول و خانواده های تحت پوشش بهزیستی ارتقاء یابد.
وی با تشریح بخشی از حمایت های بنیاد مستضعفان از معلولان و جامعه تحت پوشش بهزیستی گفت: ما برای خانه‌دار شدن خانواده های دارای چند معلول در نوبت اول مشارکت در ساخت ۱۴ هزار خانه را در دستور کار قرار دادیم و در نوبت دوم نیز ساخت ۴ هزار واحد مسکونی دیگر را به این تفاهم نامه اضافه کردیم که خوشبختانه تا امروز ۱۴ هزار مسکن در این قالب احداث شده و ۱۴ هزار خانواده دارای ۲ معلول و بیشتر صاحب خانه شده اند.
فتاح با تاکید بر حمایت های بنیاد مستضعفان از محرومان تحت پوشش بهزیستی بر اساس درخواست های این سازمان گفت: در حوزه اشتغال نیز سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه از سوی بنیاد مستضعفان به خانواده های تحت پوشش بهزیستی پرداخت شد و در سال جاری نیز این مسیر ادامه می یابد.
رئیس بنیاد مستضعفان در پایان خاطرنشان کرد: ما در سال جاری قطعا به حمایت های خود از خانواده های معلول و محروم تحت پوشش بهزیستی در قالب مشارکت در خانه‌دار شدن خانواده‌های دارای چند معلول، توزیع بسته‌های معیشتی و البته ارائه وام قرض الحسنه ادامه می‌دهیم و در سایر بخش‌ها همچون تامین هزینه خرید ویلچرهای برقی، سمعک، ... نیز با توجه به درخواست سازمان بهزیستی در حد برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تلاش می‌کنیم.

برای پیوستن به کانال اداره‌کل بهزیستی استان کرمانشاه در پیام‌رسان ایتا، اینجا را لمس کنید 

کد خبر 80955

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد