کرمانشاه / خانواده‌های دارای ۳ معلول و بیشتر، ظرف مدت ۲ سال صاحب مسکن می‌شوند

تصمیم‌گیری در مورد اختصاص مسکن به خانواده‌های دارای 3 معلول به بالا در سومین جلسه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در دولت سیزدهم به ریاست محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری فارس: معاون اول رئیس جمهور در این جلسه تسریع در اجرای مصوبات مربوط به حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت را مورد تاکید قرار داد و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان بهزیستی و سازمان برنامه و بودجه را مکلف کرد ظرف یک ماه نسبت به تامین اعتبارات مورد نیاز برای اجرای این مصوبات اقدام کنند.

- مخبر با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم در حمایت از حقوق معلولین، اظهار داشت: در این دولت اهتمامی جدی نسبت به این موضوع صورت گرفته و با پیگیری جلسات، شاهد افزایش اعتبارات مرتبط با حقوق معلولان هستیم.

- معاون اول رئیس جمهور  معیشت و اشتغال، مسکن و درمان را سه مساله اصلی افراد دارای معلولیت برشمرد و گفت: دولت با جدیت در تلاش است تا با استفاده حداکثری از بودجه‌های سالانه، بهره مندی از ظرفیت خیرین و نهادهای غیردولتی، دغدغه معلولان را تا حد امکان در این بخش ها کاهش دهد.

- محمد مخبر همچنین با اشاره به گزارش مطرح شده در جلسه در خصوص مشکل حمل و نقل دانش آموزان معلول که بعضا منجر به بازماندگی از تحصیل آنها شده است، تصریح کرد: وزارت کشور باید این موضوع را از طریق شهرداریها با جدیت پیگیری و به سرعت مشکل حمل و نقل و ایاب و ذهاب این دانش آموزان را مرتفع کند.

- وی معاون خود را نیز مکلف کرد عدم اجرای برخی مصوبات گذشته را به صورت مجدانه از دستگاههای اجرایی پیگیری کرده و صورتجلسه و برنامه زمانبندی شده با این دستگاهها به امضا برساند تا در اسرع وقت این مصوبات اجرایی شوند.

در این جلسه که وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی، ورزش و جوانان، رئیس سازمان امور اداری و استخدامی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمایندگان مجلس عضو نیز حضور داشتند، رئیس سازمان بهزیستی کشور گزارشی از میزان پیشرفت مصوبات جلسات گذشته و عملکرد دستگاههای اجرایی در قبال این مصوبات ارائه کرد.

- در این نشست پس از شنیدن دغدغه‌ها و پیشنهادات برخی از نمایندگان جامعه معلولین کشور، تصمیماتی در زمینه تسهیلات اعتباری خوداشتغالی و اشتغال‌زایی، حق‌پرستاری، کمک‌هزینه مراکز توانبخشی، مسکن و ارتقاء کیفیت مراکز شبانه روزی توانبخشی اتخاذ شد.

- در پایان این نشست مقرر شد دولت با کمک خیرین، نهادهای غیردولتی و کمک خود معلولین، نسبت به تامین مسکن خانواده های دارای ۳ فرد معلول به بالا اقدام کند و ظرف مدت ۲ سال این خانواده ها صاحب مسکن شوند.
برای پیوستن به کانال اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه در پیام‌رسان ایتا، اینجا را لمس کنید

کد خبر 79593

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد