دررسانه| ایجاد ۲ هزار شغل برای مددجویان بهزیستی در گلستان

مدیرکل بهزیستی استان گلستان از رشد بیش از ۲۵۰ درصدی اشتغال‌زایی توسط بهزیستی گلستان خبر داد و گفت: حدود ۲ هزار نفر از مددجویان در یک سال گذشته در استان مشغول به‌کار شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، عارف کیانی ظهر امروز در کارگروه اشتغال بهزیستی گلستان، اظهار داشت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری برای رفع موانع تولید و اشتغال‌زایی در بهزیستی گلستان توانستیم گامی بلند در این راستا برداریم.

وی افزود: براساس تعهد ایجاد شده در سال ۱۴۰۱ بهزیستی استان ملزم به اشتغالزایی برای ۷۰۰ نفر بوده که باتوجه به پیگیری‌های انجام شده این تعداد از یک‌ هزار و ۹۴۹ نفر گذشت.

کیانی درباره اعتبارات جذب شده کارفرمایی در استان، گفت: براساس اعتبارات پرداخت شده توسط ۱۸ بانک عامل به متقاضیان جذب نیروی کار از جامعه هدف بهزیستی که متقاضی دریافت تسهیلات کارفرمایی بودند به ارزش ریالی ۸۵ میلیارد ریال رسیده است.

مدیرکل بهزیستی استان گلستان ادامه داد: در سال گذشته همچنین درباره تسهیلات تبصره ۱۶ کسب و کارهای خرد خوداشتغالی مددجویان در روستا ۷۹۵ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال و در مناطق شهری نیز به ارزش ۴۹۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعطا شده است.

وی همچنین درباره مشارکت بانک‌های عامل نیز در این طرح، افزود: از تعداد ۱۸ بانک عامل بیشترین پرداخت تسهیلات مربوط به بانک‌های سپه و توسعه تعاون بوده است.

کیانی تصریح کرد: کارفرمایانی که از توان نیروی انسانی جامعه هدف بهزیستی استفاده کنند علاوه بر دریافت تسهیلات بلندمدت می‌توانند از دیگر خدمات سازمان مانند پرداخت جبران کارایی و حق بیمه و دیگر امتیازات به مدت ۳۰سال بهره‌مند شوند.

مدیرکل بهزیستی استان گلستان بااشاره به حمایت‌های سازمان بهزیستی برای اشتغال جامعه هدف، افزود: براساس تفاهم‌نامه‌های مختلف با سازمان فنی و حرفه‌ای و موسسات و مراکز آموزشی استان در راستای توانمندسازی مددجویان قدم برداشته که امسال با پیگیری و هدفمند کردن هرچه بیشتر این بهره‌مندی بیشتر خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان گلستان گفت: با بررسی و نظارت‌های انجام شده درباره راستی آزمایی تسهیلات پرداختی، بهزیستی گلستان در امر نیز برتر شناخته شده و بیش از ۹۰ درصد اعتبارات در خصوص اشتغال مددجویان منجر به ایجاد شغل شده است.

کد خبر 79513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد