اختصاص ۱۰ هزار قطعه زمین برای مسکن مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در قم

استاندار قم گفت: در مجموع طرح نهضت ملی مسکن در قم باید ۸ تا ۱۰ هزار قطعه زمین برای ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد و بهزیستی درنظر گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی استانداری قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی در جلسه قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به بررسی‌های انجام شده در محلات استان قم، اظهار کرد: در این بررسی‌ها مشخص شده است که ۱۵ محله استان قم جزو محلات کم‌برخوردار هستند.

وی ادامه داد: بسیج سازندگی و قرارگاه محرومیت‌زدایی استان می‌تواند با حمایت قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) بخشی از این محلات را ساماندهی کند.

استاندار قم با بیان اینکه ۹۵ درصد خانه‌های بهداشت در استان قم به صورت استیجاری هستند، مطرح کرد: همچنین قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) می‌تواند در رفع مشکلات این خانه‌های بهداشت نیز همکاری لازم را با استان داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در سطوح مختلف تحصیلی در قم با مشکل کمبود ۱۲۰ مدرسه مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: باتوجه به رسالت این قرارگاه در عرصه محرومیت‌زدایی، در زمینه حل مشکل کمبود مدرسه نیز می‌توانیم از ظرفیت قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) استفاده کنیم.

شاهچراغی با بیان اینکه سه منطقه برای احداث مسکن ویلایی در قم انتخاب شده است، تصریح کرد: از این سه منطقه، طایقان و اسلام آباد قنوات قطعی و جنت آباد به صورت رزرو است.

وی با با اشاره به اینکه در مجموع طرح نهضت ملی مسکن در قم باید ۸ تا ۱۰ هزار قطعه زمین برای ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد و بهزیستی درنظر گرفته شود، یادآور شد: باتوجه به اینکه تمام متقاضیان مسکن ملی در قم می‌توانند نوع مسکن ویلایی و یا آپارتمانی خود را انتخاب کنند، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد نیز همین شرایط را دارند.

شاهچراغی گفت: در حال حاضر امکان انتخاب برای متقاضیان طرح نهضت ملی ساخت مسکن برای انتخاب بین واحدهای آپارتمانی و ویلایی وجود دارد و مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نیز می توانند از این امکان استفاده کنند.

کد خبر 79199

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد