عباسی، معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور شد

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور طی حکمی دکتر «فاطمه عباسی» را به عنوان معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «علی‌محمد قادری» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور طی حکمی دکتر «فاطمه عباسی» را به عنوان معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور منصوب کرد.

متن حکم به شرح ذیل است: 

خواهر ارجمند سرکار خانم دکتر فاطمه عباسی

نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند سرکارعالی به موجب این حکم به عنوان «معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور» منصوب می‌گردید. با عنایت به اهمیت سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت بر روش‌های توانبخشی و توانمندسازی افراد دارای معلولیت در تحقق توسعه پایدار، دستیابی به سطح مطلوب سلامت و رفاه اجتماعی و ایجاد تسهیلات لازم به منظور تلفیق اجتماعی افراد دارای معلولیت به عنوان مدخل ورود به راهبرد توانبخشی خانواده‌محور و جامعه‌محور، از شما انتظار دارم با تاکید بر رویکردهای تحولگرا و خلاق و بهره‌گیری از اندیشه‌های صاحب‌نظران درون و برون‌سازمانی تمامی توان و تجربه خویش را در جهت نیل به اهداف به کار بندید.

۱. طراحی اقدامات برجسته در جهت ایجاد و توسعه مراکز غیردولتی توانبخشی افراد دارای معلولیت، سالمندان و بیماران روانی مزمن براساس اهداف استراتژیک سازمان و توسعه خدمات، گسترش اشتغالزایی و رقابت در فعالیت‌های تخصصی .

۲. تدوین برنامه‌های مبتنی بر شواهد و ظرفیت‌سازی لازم در جهت بالابردن میزان اثربخشی برنامه‏‌ها و رضایتمندی از خدمات و حمایت های توانبخشی، بهبود، بازگشت و شامل‌سازی افراد معلول در فعالیت‏‌های  توسعه اجتماعی .

۳. طراحی زمینه‌ها و امکانات لازم در راستای مشارکت فعال و تلفیق اجتماعی افراد دارای معلولیت از طریق پیگیری تسهیل سیستم دسترسی و ارتباطات و ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت یکسان‌سازی فرصت‌های اجتماعی.

۴. تدوین طرح‌ها و برنامه‌های مدون علمی و روزآمد در جهت تأمین و تقویت حداقل‌های معیشتی افراد دارای معلولیت، سالمندان و بیماران روانی مزمن متناسب با سطح نیازهای گروه‌های هدف و نرخ تورم.

۵. برنامه‌ریزی در جهت توانبخشی گروه‌های مختلف افراد دارای معلولیت، سالمندان و بیماران روانی مزمن در بخش‌های خدمات توانبخشی پزشکی حرفه‌ای و ارائه خدمات آموزشی و توانبخشی در قالب مراکز روزانه.

۶. ارائه طرح‌های نوین و مبتنی بر علوم و فنون روزآمد در حیطه‌های توانپزشکی، فن‌آوری و وسایل کمک توانبخشی.

۷. تقویت مشارکت‌های اجتماعی و شبکه‌سازی در بین همه شرکای کاری، تقویت سیستم ارتباطات و تبادل دانش، تجربه و تخصص تلاش در جهت بهبود ساختار و روش‌های انجام کار و تسهیل فرایند ارائه خدمات به افراد دارای معلولیت و ایجاد مکانیزم پایدار برای پایش، نظارت و ارزشیابی اقدامات و مأموریت‌‏های آن حوزه.

۸. طراحی و تدوین سیستم نظارت کارآمد و پویا و پایش و ارزشیابی مستمر فعالیت‌های توانبخشی مراقبتی در مراکز توانبخشی افراد دارای معلولیت، سالمندان و بیماران روانی مزمن و بازنگری ضوابط، دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های اجرایی مرتبط .

توفیقات سرکارعالی را در انجام وظایف محوله از درگاه خداوند متعال خواستارم. 

علی‌محمـد قادری

معاون وزیر و رئیس سازمان

کد خبر 72093

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =