سرفصل شهر مهربان در اولویت اصلی مدیریت شهری

شهردار مشهد گفت: ما باید نگاهمان را به قشر افراد دارای معلولیت تغییر دهیم. به زودی در تمامی پارک های بالای پنج هکتار نیز بخش مخصوص بانوان ایجاد خواهد شد و باید در تمامی پارک های بزرگ شرایط استفاده بانوان ایجاد شود.

سید عبدالله ارجائی در نشست با جامعه نابینایان و با اشاره به انتصاب حکم مشاور شهردار در امور افراد دارای معلولیت، اظهار کرد: از آقای شکوری برای قبول مسوولیت مشاور امور توانیابان تشکر می کنم. مدیریت شهری در تلاش است شهر امام مهربانی ها در عمل نیز برای همه مردم مهربان، آرامش بخش، در دسترس، متواضع، دلپذیر و روح نواز باشد. نباید عده ای در منزل بمانند و از عواطفی که خداوند در زیست اجتماعی برای آنان در نظر گرفته، محروم باشند.

وی افزود: سرفصل شهر مهربان در برنامه های اصلی دوره ششم مدیریت شهری گنجانده شده و به مرور برنامه های خود را اجرایی خواهیم کرد. معتقدیم که سرمایه اصلی هر اجتماع، نیروهای انسانی آن هستند، ما نمیتوانیم به راحتی از کنار ۱۰ تا ۱۵ درصد جامعه بگذریم. این افراد نخبگانی دارند که هیچ چیزی از دیگر نخبگان کم ندارند.

شهردار مشهد بیان کرد: ۱۰ تا ۱۵ شهروندانی که در میان ما زندگی می کنند، دارای نیازهای خاصی هستند که نباید از کنار این ظرفیت بالا بگذریم. با فراهم کردن شرایط می توان از این ظرفیت استفاده کرد.

ارجائی با اشاره به چاپ ۱۰۰ جلد قرآن، ۱۰۰ جلد حافظ و ۱۰۰۰ زیارت امین الله با اعتبار شهرداری و پیگیری زمین پارک حجاب، خاطرنشان کرد: در روز جهانی افراد دارای معلولیت بنده با یک ویلچر در یکی از پارک ها تردد خواهم کرد و باید این پارک به صورت کامل مناسب سازی شده باشد. همچنین باید دوره ای طراحی شود تا مدیران با افراد دارای معلولیت و نیازهای آنان آشنا شوند.

وی اضافه کرد: در حمایت از ورزش معلولان نیز تغییراتی ایجاد شده و با تاسیس اداره ورزش، سه اداره ورزش همگانی، ورزش بانوان و ورزش معلولین به این بخش رسیدگی می کند. ما باید نگاهمان را به قشر افراد دارای معلولیت تغییر دهیم. به زودی در تمامی پارک های بالای پنج هکتار نیز قسمت مخصوص بانوان ایجاد خواهد شد و باید در تمامی پارک های بزرگ شرایط استفاده بانوان ایجاد شود.

کد خبر 44783

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک