تشکیل صندوق حمایت از فرصت های شغلی، از آرزوهای دیرینه جامعه معلولان بوده است

دکتر علی همت محمود نژاد عضو هیات امنای «صندوق حمایت از فرصت های شغلی افراد دارای معلولیت»، که خود از افراد دارای معلولیت جسمی است، ضمن تشریح جزییات این صندوق گفت: تشکیل این صندوق از آرزوهای دیرینه جامعه هدف بوده و در حال حاضر هیچ گونه نقدی نمی توان برای این صندوق که در ابتدای راه است وارد دانست و باید فرصت های لازم در اختیار این صندوق قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل، دکتر محمود نژاد در خصوص راه اندازی صندوق حمایت از فرصت های شغلی افراد دارای معلولیت گفت: این صندوق می تواند کمک کند تا کارفرمایانی که برای افراد دارای معلولیت اشتغال ایجاد می کنند و یا خود افراد دارای معلولیت که برای خود ایجاد اشتغال می کنند در صف دریافت اعتبارات قرار نگیرند و در کوتاهترین مدت برای آنها اعتبارات لازم را تخصیص دهد.

عضو هیات امنای صندوق حمایت های از فرصت های شغلی افراد دارای معلولیت گفت: قرار است این صندوق تسهیلات اعتباری برای اشخاص حقیقی و حقوقی با کارمزد پایین برای ایجاد اشتغال پایدار برای افراد دارای معلولیت پرداخت کند.

وی کمک های مالی برای ایجاد زیر ساخت ها لازم برای اشتغال افراد دارای معلولیت، کمک به تامین پرداخت یارانه سود و کارمزد برای مجریان طرح های اشتغال برای افراد دارای معلولیت، اخذ وام قرض الحسنه و کم بهره به اشخاص حقیقی و حقوقی برای ایجاد فرصت های شغلی، کمک بلاعوض برای برخی از نهادهایی که زیر ساخت اشتغال ایجاد می کند را از جمله مزایای این صندوق دانست.

عضو هیات امنای صندوق حمایت های از فرصت های شغلی افراد دارای معلولیت اظهار داشت: امیدواریم در سالهای آینده با رونق گرفتن صندوق حمایت از فرصت های شغلی افراد دارای معلولیت در ارکان اجرایی و تصمیم گیری صندوق از افراد معلول متخصص بیشتری استفاده شود که از جامعه هدف سازمان هستند.

دکتر محمودنژاد با بیان اینکه سرمایه اولیه صندوق کافی نیست افزود: ضرورت دارد تا دولت در بودجه ۱۴۰۱ سازمان بهزیستی کشور برای این صندوق بودجه ویژه ای را در نظر بگیرد و اعتبارات لازم برای تحقق اهداف این صندوق درجهت فراهم کردن زندگی مناسب برای افراد دارای معلولیت اختصاص دهد.

 دکتر محمودنژاد با بیان اینکه این صندوق می تواند پشتوانه مطمئنی برای افراد دارای معلولیت باشد، از رییس سازمان بهزیستی و وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست تا مستمری افرادی که از وام اشتغال این صندوق بهره مند می شوند قطع نشود.

کد خبر 40969

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک