در رسانه| پذیرش بیش از ۱۵۰۰ نفر در مراکز ترک اعتیاد ایلام

ایلام-معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد اداره کل بهزیستی ایلام گفت: یک هزار و ۵۶۴ نفر طی سال گذشته در مراکز ترک اعتیاد این سازمان در سراسر استان پذیرش و مورد درمان قرار گرفته اند.

به گزارش خبرنگار مهر، فروزان افسرده به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در گفتگو با خبرنگاران با ذکر اینکه شمار پذیرش شدگان این مراکز نسبت به سال ماقبل آن کاهش داشت، ه علت این مساله را تعطیلی دوره‌ای این مراکز در طول سال گذشته به علت شیوع ویروس کرونا عنوان کرد.

وی اظهار کرد: این افراد در ۱۶ مرکز درمانی اقامتی میان مدت غیر دولتی که با نظارت این اداره کل فعالیت دارند مراجعه و از خدمات لازم برخوردار شده‌اند.

وی، همچنین با بیان اینکه پارسال نخستین کمپ ترک اعتیاد بانوان در مرکز استان افتتاح شد، افزود: همچنین در این مدت پذیرش و خدمات دهی ۲۷۹ مصرف کننده مواد مخدر در مراکز کاهش آسیب (توزیع وسایل بهداشتی بین مصرف کنندگان مواد مخدر برای پیشگیری از بیماری‌های واگیردار و انجام تست «اچ ای وی» انجام گرفته است.

افسرده، پرداخت یارانه درمان به مراکز ترک اعتیاد را از جمله حمایت‌های بهزیستی از این مراکز برای درمان مصرف کنندگان مواد مخدر نیازمند عنوان کرد و گفت: که در این زمینه پارسال در مجموع حدود ۱۰۰ نفر از یارانه ۶۶۰ میلیون ریالی در این زمینه برخوردار شده‌اند.

معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد اداره کل بهزیستی ایلام گفت: همچنین به منظور جلوگیری از بازگشت بهبود یافتگان به مصرف مواد مخدر و بازگشت آنها به زندگی، بهزیستی با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از این افراد حمایت می‌کند.

به گفته افسرده، در این زمینه پارسال به ۸۴ بهبود یافته ۴۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است. وی، گذشت یکسال از ترک و بهبودی و عدم بازگشت به مصرف مواد مخدر با تایید مرکز ترک اعتیاد و داشتن توانائی شغلی و مهارت خاص فنی و حرفه‌ای را از جمله شرایط لازم برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به بهبود یافتگان عنوان کرد.

معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد اداره کل بهزیستی ایلام گفت: در این زمینه حمایت بهبود یافتگان برای اشتغالزایی در سال جاری به صورت گسترده‌تر در دستور کار این اداره کل قرار دارد. 

پایان

کد خبر 38784

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک