اولین هتل تراز معلولین کشور تا سه ماه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس سازمان بهزیستی کشور در بازدید از اولین هتل تراز معلولین در کشور از افتتاح این مجموعه‌ی اقامتی مجهز و بزرگ در مشهد تا سه ماه آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی خراسان رضوی، در این بازدید که خیر سازنده و بنیانگذار این هتل نیز حضور داشت، دکتر وحید قبادی‌دانا بر تسریع در روند تکمیل و تجهیز این هتل تأکید کرد و گفت: با همکاری معاونت توسعه مدیریت سازمان بهزیستی و تعامل بسیار خوب پیمانکار و خیر محترم، امیدواریم این هتل در سه ماه آینده مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی ادامه داد: بر اساس قولی که مسؤولان استان خراسان رضوی داده‌اند مشکلات معبر و مسیر تردد افراد دارای معلولیت در این مجموعه که اکنون با مشکلاتی مواجه است بزودی و با اجرای طرح تفصیلی شهرداری منطقه ثامن، حل خواهد شد.

دکتر قبادی دانا گفت: اگر چه ابتدا نام این مجموعه، مهمان‌سرای ارزان‌قیمت برای افراد بی‌بضاعت بود اما با همکاری و تعامل بسیار خوب خیر گرامی، حاج‌آقای شهسواری و خانواده‌ی ایشان تغییراتی در مجموعه داده شد و شرایط برای تغییر نام آن به هتل تراز معلولین فراهم شد.

وی با اشاره به کار خیر مجموعه که اهل استان یزد و از فعالان بخش تولید می‌باشد گفت: کار آقای شهسواری در کل خاورمیانه بی‌نظیر است از آن جهت که ایشان یک هتل به این خوبی را ساخته و به مددجویان بهزیستی اهدا کرده و مشتاقانه منتظر اقدامات نهایی است تا هر چه زودتر آن را به بهزیستی تحویل دهد.

دکتر قبادی گفت: در فرایند ساخت مجموعه، سمن‌های معلولین که مصرف‌کنندگان نهایی این هتل هستند از کشور و استان به این مجموعه آمدند و نظرات و ایده‌های خود را دادند تا ساختمان به بهترین وجه ممکن، ساخته شود.

وی ادامه داد: همچنین متخصصین مناسب‌سازی استان و کشور هم به مجموعه دعوت شدند تا همه‌ی الگوها و استانداردهای لازم برای هتل تراز معلولین در آن اجرایی شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین ضمن تشکر از شهرداری، شورای شهر مشهد و استانداری خراسان رضوی گفت: تمام مسؤولین و مقاماتی که در استان و کشور از این مجموعه پشتیبانی کرده و همراهی خود را با جامعه‌ی هدف بهزیستی نشان داده‌اند قدردانی می‌کنیم.

دکتر قبادی دانا گفت: تأمین اعتبار برای تجهیزات داخلی ساختمان از سوی سازمان بهزیستی انجام می‌شود و همه‌ی هزینه‌ها اعم از آنچه خیر، حاج‌آقای شهسواری و سازمان بهزیستی در این مجموعه انجام داده‌اند به صورت شفاف به اطلاع مردم می‌رسد.

وی همچنین گفت: هماهنگی‌هایی انجام شده تا مسیر تردد و حمل و نقل افراد دارای معلولیت از پایانه‌های مسافربری مشهد تا هتل نیز مناسب‌سازی شود و انشاءا ... افراد دارای معلولیت با سربلندی و سرافرازی با خانواده‌هایشان به این مجموعه مشرف شده و به پابوس آقا علی‌بن موسی الرضا(ع) که این روزها در جشن میلاد ایشان هستیم بیایند.

دکتر قبادی دانا گفت: مطمئن هستیم که توجهات و عنایات آقا علی بن موسی الرضا دستگیرمان بوده و این مجموعه با دعای ایشان برپا شده است.

وی تأکید کرد: این هتل می‌تواند الگویی برای سایر استان‌ها و دیگر مجموعه‌های اقامتی افراد دارای معلولیت قرار گیرد که در سایر هتل‌ها و مهمان‌سراهای این گروه از شهروندان نیز ملاک‌ها و استانداردهای مناسب‌سازی را به این شکل طراحی کنند.

دکتر قبادی دانا از مهندسین، طراحان و معمارانی که در طراحی این مجموعه با خیر پروژه همکاری داشته اند نیز تشکر کرد.

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی نیز در این نشست که در دفتر هتل تراز معلولین انجام شد بر همکاری بهزیستی استان با خیر مجموعه و تلاش بسیار فشرده و رایزنی این نهاد با مسؤولان استان برای حل مسائل مناسب‌سازی محیطی آن تأکید کرد.

دکتر مسعود فیروزی گفت: ما مدت‌ها است که با شهرداری، شورای شهر، سازمان نظام مهندسی، استانداری و سایر مسؤولان مربوطه رایزنی داریم و جلسات فشرده و زیادی با آنان برگزار کرده ایم که همکاران ما در معاونت توانبخشی و ستاد مناسب‌سازی استان، پیگیری‌هایی داشته و به نتایج خوبی رسیده‌اند.

دکتر فیروزی گفت: در آخرین جلسه ستاد مناسب‌سازی استان، معاون استاندار، دستگاه‌های مربوطه را موظف کرد که با محوریت بهزیستی از مسیر تردد هتل تا حرم بازدید کارشناسی داشته و نقایص را به دبیرخانه ستاد مناسب‌سازی استان منتقل کنند.

وی تصریح کرد: معاون هماهنگی عمرانی استانداری تأکید داشت که ظرف سه ماه آینده مشکل مناسب‌سازی این مسیر انجام شود و نتیجه به ستاد گزارش گردد.

خیر سازنده هتل تراز معلولین نیز در این جلسه بر همکاری با بهزیستی تأکید کرد و گفت: از دکتر قبادی دانا که امید را در دل ما زنده کرد و ادامه‌ی این کار بزرگ را میسر کرد تشکر می‌کنم.

 شهسواری گفت: تقاضا داریم سازمان بهزیستی، در کار تأمین اعتبار برای تجهیزات و مسائل باقیمانده که حدود ۲۰ میلیارد تومان می‌باشد تسریع کنند که بتوانیم به موقع این کار را به اتمام برسانیم.

شایان ذکر است در این بازدید، مدیر پروژه، علی مرزنگوشی، جزئیات مناسب‌سازی بخش‌های مختلف پروژه را برای رئیس سازمان بهزیستی و سایر مهمانان تشریح کرد و رئیس سازمان بهزیستی از نحوه مناسب‌سازی محیطی واحدهای اقامتی هتل، ابراز رضایت نمود.

کد خبر 38660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک