جمع آوری بیش از ۱۵۰ میلیون تومان زکات فطره و کفاره توسط بهزیستی استان قزوین

بیش از ۱۵۰ میلیون تومان زکات فطره و کفاره قزوینی ها به دست جامعه هدف بهزیستی رسید

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان قزوین، مدیر کل بهزیستی استان  از جمع آوری مبلغ ۱/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال زکات فطره وکفاره از۳۵۰ صندوق ثابت و حدود ۱۵ موسسه خیریه که از بهزیستی استان مجوز دریافت کرده اند در روز عید فطر خبر داد و گفت : همزمان با پویش ضیافت همدلی مبلغ ۲۲/۲۸۱/۹۷۴/۲۲۲ ریال توسط مراکز دولتی و غیر دولتی تحت نظارت بهزیستی جمع آوری و در بین خانواده‌های دارای معلول، زنان سرپرست خانوار، کودکان کار و خیابان بهزیستی توزیع شده است .
 
وارثی با اشاره به وجود هیئت نظارت بر جمع آوری و توزیع مبالغ جمع آوری شده در زکات فطره گفت :خوشبختانه سالانه مبالغ زکات فطره و نذورات جمع آوری شده با اولویت نیازافراد و شرایط مددجویان در اسرع وقت توزیع و واریز به حساب جامعه هدف می شود .
 
این مقام مسئول با تقدیر از خیرین خاطرنشان کرد :خیرین شهرستان قزوین توانستند بیشترین حمایت را از مددجویان بهزیستی داشته باشند و این در حالی است که در برگزاری پویش پازل همدلی جهت یاری دانش آموزان نیازمند ، خیرین نیکوکار شهرستان  قزوین قدمی بزرگ در حمایت از کودکان و ادامه تحصیل افراد تحت پوشش بهزیستی برداشتند .
 
وی با اشاره به برگزاری پویش ضیافت  همدلی در ماه مبارک رمضان افزود : در این پویش، خیرین با تهیه تعداد ۲۷۴۶  بسته ی معیشتی و ۵۰۳ بسته بهداشتی برای جامعه هدف بهزیستی  در این نیت خیر سهیم شدند و کمکهای غیر نقدی از طریق موسسات خیریه، مراکز مثبت زندگی ، مراکز دولتی و غیر دولتی تحت نظارت بهزیستی با بهره مندی از مشارکت ارزشمند خیرین در میان جامعه هدف توزیع شد.
 
وارثی گفت : کمکهای جمع آوری شده باحفظ شأن و کرامت انسانی در سریع ترین زمان  جهت برطرف نمودن مشکلات معیشتی ، درمان ، ازدواج  ، اشتغال و... افراد تحت پوشش  توزیع خواهد شد .
 
مدیر کل بهزیستی با تاکید بر این‌که در طرح حامی، اگر خیران تمایل داشته باشند می‌توانند مشارکت‌های خود را بدون واسطه به دست جامعه هدف برسانند، افزود: به عنوان مثال، خانواده‌هایی هستند که چند فرزند مستعد برای ادامه تحصیل دارند ولی سرپرست خانوار به دلایلی نمی‌تواند از پس مخارج تحصیل فرزندانش بربیاید. در چنین شرایطی، خیران وارد عمل می‌شوند و با بررسی شرایط، با واسطه و یا به صورت مستقیم، مخارج تحصیل این کودکان را تقبل می‌کنند.
 
وی با اشاره به اینکه در راستای شفاف سازی نحوه توزیع مشارکتهای مردمی ، تمامی اقلام توزیع شده در بین مددجویان در سامانه ارمغان بهزیستی ثبت می شود ، یاد آور شد : موسسه‌های خیریه همواره در کنار بهزیستی بوده و همکاری خوبی نیز داشته‌اند و تمامی پویش های همدلی با همکاری موسسه‌های خیریه تحت نظارت بهزیستی اجرا می شود و امیدواریم مردم نیز اعتماد کرده و همکاری خوبی در این جهت داشته‌ باشند .

کد خبر 36860

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک