طرح غربالگری بینایی کودکان سه تا ۶ سال در قزوین آغاز شده است

مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: طرح غربالگری بینایی کودکان سه تا ۶ ساله در قزوین به منظور پیشگیری از تنبلی چشم و سایر اختلالات آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان قزوین علیرضا وارثی  اظهار داشت: برنامه پیشگیری از تنبلی چشم و سایر اختلالات بینایی ویژه کودکان هرساله در آبان ماه انجام می‌شد که امسال به دلیل شرایط کرونایی کشور و احتمال شدت یافتن مجدد آن و به منظور استفاده حداکثری از زمان و فراهم شدن امکان تحقق و اهداف تعیین شده، زمان اجرای آن به اردیبهشت ماه تغییر یافت.

وی افزود: غربالگری بینایی کودکان براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در ماه جاری آغاز شد و تا پایان سال ادامه می یابد.

این مسوول گفت: مراکز مثبت زندگی به عنوان پایگاه ثابت غربالگری بینایی فعالیت می کنند و با معرفی این مراکز به دانشگاه علوم پزشکی از این پس کودکان چهار ساله که به پایگاه های بهداشتی مراجعه کنند، جهت غربالگری بینایی به این مراکز ارجاع می شوند.

مدیر کل بهزیستی استان قزوین در خصوص نحوه اجرای این طرح در ایام کرونا گفت: طرح های غربالگری پیشگیری از معلولیت ها با توجه به دستورالعمل های تدوین شده از سوی بهزیستی کشور اجرا می شود و خانواده ها با توجه به اهمیتی که اجرای این طرح در پیشگیری از نابینایی و کم بینایی در بزرگسالی دارد باید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به پایگاه های تعیین شده در هر شهرستان مراجعه کرده و از سلامت چشمان کودک خود مطمئن شوند.

طرح غربالگری بینایی کودکان سه تا ۶ سال در قزوین آغاز شده است

کد خبر 36679

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک