حمایت های مددکاری بهزیستی استان کرمانشاه از 300 کودک مبتلا به اختلال اتیسم

تاکنون ۳۰۰ کودک مبتلا به اختلال اتیسم در استان کرمانشاه شناسایی شده است که از این تعداد ۵۰ کودک در مراکز آموزشی حمایتی روزانه  و مابقی از طریق حمایتهای مددکاری از خدمات بهزیستی استان بهرمند می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه: دکتر فرحناز محمدی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه ضمن گرامیداشت روز جهانی آگاه سازی اوتیسم، این عارضه عصبی را شامل اختلال در تعاملات اجتماعی و مهارت‌های زبانی و ارتباطی عنوان کرد و گفت: اوتیسم اختلال پیچیده و چند وجهی رشد و شکل‌گیری سیستم عصبی‌ است. اختلالی که پردازش اطلاعات و ادراک را مختل می‌کند و بر شکل‌گیری تعامل اجتماعی، ارتباط‌گیری و رفتارهای انسانی اثر می‌گذارد. محمدی افزود: علایم اوتیسم که تا پیش از سه‌سالگی آشکار می‌شوند در سه عرصه قابل مشاهده‌اند: مناسبات اجتماعی با اطرافیان، شکل ارتباط‌ گیری و تکرار رفتارهای کلیشه‌ای و ماشینی

 وی به فعالیت مراکز آموزش و توانبخشی اتیسم در استان کرمانشاه اشاره کرد و یادآور شد: تاکنون ۳۰۰ کودک مبتلا به اختلال اتیسم در استان شناسایی شده است که از این تعداد ۵۰ کودک در مراکز آموزشی حمایتی روزانه  و مابقی از طریق حمایتهای مددکاری از خدمات بهزیستی استان بهرمند می شوند.

دکتر فرحناز محمدی ابراز امیدواری کرد که خانواده ها با شناخت درست از مشکلات ارتباطی کودکان و تشخیص به هنگام اختلال اوتیسم بتوانند در جهت رشد و تکامل این گروه از کودکان در مراکز حمایتی و آموزشی تحت نظارت بهزیستی گام بردارند .

کد خبر 34057

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک