آغاز واکسیناسیون سالمندان و افراد دارای معلولیت در مراکز بهزیستی  استان کرمان

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان مرحله اول واکسیناسیون کوئید ۱۹ سالمندان مقیم در مراکز شبانه‌روزی استان کرمان و مراقبین فعال در این مراکز با حضور کارشناسان مسئول بهزیستی، مرکز بهداشت و اورژانس ۱۱۵ در سراهای سالمندان کرمان آغاز شد.

عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه سالمندان و مراقبین مراکز شبانه‌روزی بر اساس مطالعات یکی از گروه‌های پرخطر در مقابل ویروس کرونا  بوده اند  گفت: انجام واکسیناسیون این قشر از جامعه هدف بهزیستی علاوه بر پیشگیری از شیوع این ویروس وحفظ سلامت آنان کرامت انسانی این افراد را هم به خوبی مد نظر داشته است چرا که انتشار اخبار گوناگون مبنی بر آسیب پذیر بودن این قشر اثرات روانی بر آنان داشته که این اقدام در ایجاد آرامش در میان آنان تاثیر به سزایی داشته است.


وی افزود : در مرحله اول این واکسیناسیون ۳۶۲ نفر از سالمندان استان کرمان شامل ۲۸۲ نفر در کرمان و ۸۰نفر در شهرستان بم واکسینه خواهند شد.


صادق زاده اذعان داشت :  از ظهر امروز تاکنون سالمندان و پرسنل فعال یک مرکز در کرمان به تعداد۶۵ نفر بدون هیچگونه مشکل و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی واکسینه شدند و هم اکنون نیز واکسیناسیون مرکز دوم با جمعیت تقریبی ۷۰ نفر آغاز شده است که این روند تا تکمیل واکسیناسیون افراد مشمول ادامه خواهد داشت.

کد خبر 33303

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک