جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور وزیر این وزارتخانه و هیئت همراه برگزار شد

امروز درطی سفر یکروزه معاون اول رئیس جمهور و تعدادی از وزرابه استان گلستان دکتر محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابع این وزارتخانه به میزبانی اداره کل بهزیستی گلستان حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی گلستان؛ صبح امروز مدیران ارشد وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان گلستان با سفر وزیر به این استان در جلسه شورای هماهنگی این وزارتخانه گردهم آمدند.

این جلسه در سالن سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اداره کل بهزیستی گلستان با حضور دکتر محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هیئت همراه برگزار شد و مدیران استانی به ارائه گزارش دستگاه متبوع خود پرداختند.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با عرض تسلیت رحلت حضرت زینب (س) گفت: استان گلستان دارای پشتوانه های عظیم و مفاخر بنامی همچون فخرالدین اسعدگرگانی بوده که نشان از قدمت و فرهنگ غنی این استان است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این استان رنگین کمان اقوام مختلف و تجلی وحدت در کشور است که جای تقدیر و تشکر از مردم شریف استان را دارد.

شریعتمداری با اشاره به سکونت جمع کثیری از مردم گلستان در روستاها تصریح کرد: روستا یعنی مرکز توسعه و ایجاد اقتصاد پایدار کشور که این استان در این امر نمره درخشانی دارد.

وی در خصوص طرح های کارآفرینی در گلستان اظهار داشت: با استقرار نماینده ویژه این وزارتخانه در گلستان مسئولیت پیگیری و به ثمر رساندن آنها برعهده وی می باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: ایجاد اشتغال بدون داشتن مهارت، ناکارآمد است و اشتغال‌زایی دستوری ایجاد نمی‌شود.

شریعتمداری با اشاره به افزایش مشکلات مردم در ایام کرونا گفت: درحال تدوین اطلس پساکرونا هستیم تا بتوانیم با استفاده از آن سیاست های درستی را در ایام بعداز این ویروس و بازگشت به حالت طبیعی جامعه برای رفاه مردم داشته باشیم.

همچنین سید مهدی حسینی مدیرکل بهزیستی گلستان نیز ضمن خیرمقدم و تسلیت این روز گفت: بهزیستی گلستان با هدف حمایت اجتماعی ۲۳۰ هزار نفر از هم استانی های عزیز را تحت پوشش دارد.

مدیرکل بهزیستی گلستان افزود: خوشبختانه تاکنون سازمان بهزیستی در استان با مشارکت در ساخت و تعمیر ۲۴۵ واحد مسکونی خانواده های تحت پوشش خود گامی بلند در رفع یکی از نیازهای اصلی جامعه هدف خود برداشته است.

وی اظهار داشت: ان شاالله در چندروز آینده با افتتاح ۸۵ مرکز مثبت زندگی در استان که در واقع خانه های امید جامعه هدف و ادارات کوچک سازمان هستند به بهره برداری می رسد.

حسینی تصریح کرد: بهزیستی گلستان دارای ۵ هزار ۵۰۰ زن سرپرست خانوار یوده که با حمایت های دیگر سازمان ها و دستگاه‌های اجرایی استان در راستای ایجاد شغل پایدار و توانمندسازی آنان اقدامات خوبی صورت گرفته است.

کد خبر 32421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک