افراد دارای معلولیت نیازمند مناسب سازی محیط شهری هستند

زنجان | رئیس اداره بهزیستی شهرستان خدابنده با بیان اینکه افراد دارای معلولیت برای تجربه استقلال خود نیاز به محیط مناسب سازی شده دارند،افزود: محیط ها و اماکن مناسب سازی شده علاوه بر جانبازان و افراد دارای معلولیت، مورد استفاده آحاد جامعه نیز قرار می گیرد.


به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان خدابنده ، عصمت نصیری قیداری در جلسه مناسب سازی اماکن و معابر عمومی، ساخت و سازهای غیر مجاز را از عوامل ایجاد سد معبر و عدم مناسب سازی بیان کرد و افزود: نظارت مسئولین بر اینگونه ساخت و سازها تنها بخشی از مشکل را برطرف می کند و بخش مهم دیگر به رعایت شهروندان در اجرای قوانین مناسب سازی بر می گردد و بهزیستی با تمام ظرفیت خود از حقوق افراد داری معلولیت دفاع میکند .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در ارزیابی مناسب سازی ادارات در نیمه نخست امسال تعداد 8 دستگاه توانستند نمره عالی دریافت کنند،تصریح کرد : وضعیت مناسب سازی 6 دستگاه در وضعیت خوب ، 9 دستگاه در وضعیت متوسط و 15 دستگاه در وضعیت ضعیف دسته بندی شد.

وی افزود : یکی از ارکان حقوق شهروندی تامین امکانات و فرصت های برابر بطور یکسان برای آحاد جامعه است. از این رو مناسب سازی معابر و ساختمان ها یک الزام برای شهرهاست و مطالبه‌گری که در این خصوص وجود داردو متوقف نخواهد شد و از طرفی این حرکت‌ها نتایج خوبی را در آینده به دنبال خواهد داشت .

کد خبر 29586

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک