۳۶۰ نفر به ظرفیت مراکز نگهداری از معتادان اضافه می شود

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: با ایجاد ظرفیت های جدید زمینه نگهداری از ۳۶۰ معتاد در استان قزوین مهیا می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان قزوین؛ علیرضا وارثی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان قزوین که عصر دوشنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: اعتیاد یک موضوع چند وجهی است و اگر بخواهیم موضوع مبارزه با اعتیاد به نتیجه برسید باید همه بخش ها هماهنگ بوده و بستر درمان و بهبود افراد در همه امور مهیا شود.
وارثی تصریح کرد: جامعه، خانواده، مدرسه، دانشگاه، محیط کار، شخصیت و تربیت افراد و دهها عامل دیگر در ابتلا به اعتیاد موثر است و اگر بدون فراهم بودن جامعه ما انتظار داشته باشیم فقط در مراکز ترک اعتیاد شاهد بهبود معتادان باشیم، یک نگاه غیر منطقی است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین افزود: اگر معتادی در مراکز ترک اعتیاد بهبود یافت و پس از ورود به اجتماع همچنان دسترسی به مواد آسان باشد و یا زمینه بازگشت مهیا نشود بدون شک این تلاش ها بدون نتیجه خواهد بود.
بهزیستی استان قزوین امسال برای ۴۶۸ مددجوی تحت پوشش شغل ایجاد کرده است

وی در ادامه گفت: به طور میانگین حدود ۳ تا ۵ درصد معتادان قادر به ترک اعتیاد می شوند لذا انتظار این که در ۴ جلسه بتوان معتادی را از چنگال مواد افیونی رها کرد اشتباه است
وارثی اضافه کرد: برای حل مشکل معتادان باید همه وجوه و عوامل دخیل اصلاح شود و اگر سم زدایی صورت گرفت و معتاد وارد جامعه و یا خانواده شد شرایط برای تداوم بهبود مهیا باشد تا دوباره دچار لغزش و بحران نشود.


مدیرکل بهزیستی استان قزوین اظهارداشت: در حال حاضر ظرفیت نگهداری ۶۵۰ نفر در مراکز ترک اعتیاد مهیا شده و بزودی شرایط نگهداری  ۳۶۰  نفر دیگر به امکانات استان اضافه خواهد شد.

کد خبر 28813

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک