در رسانه| ثبت ۷۸ درخواست فرزند خواندگی در استان کرمانشاه

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: امسال ۷۸ زوج کرمانشاهی متقاضی فرزندخواندگی در خواست خود را در سامانه ملی فرزند خواندگی ثبت کرده اند که از این تعداد ۱۴ زوج موفق به دریافت فرزند شده اند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمانشاه به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر فرحناز محمدی مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به شرایط فرزند خواندگی، گفت: زوج‌ها بدون فرزند، بانوان بالای ۳۵ سال و زوجین دارای فرزند که واجد شرایط هستند، می‌توانند در سامانه فرزند خواندگی تقاضای خود را ثبت کنند.

وی افزود: در حال حاضر ۱۲۵ نفر از فرزندان بی سرپرست در مراکز بهزیستی استان اسکان دارند، اما همه آن‌ها شرایط واگذاری برای فرزند خواندگی را ندارند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: خانواده‌ها باید با هدف نیت خیرخواهانه متقاضی پذیرش فرزند باشند و صرفا به دنبال کودکان زیبا و سالم و یا نوزادان نباشند.

این مسئول اظهار داشت: بعضی از فرزندان بیمار یا معلول هستند و به پیگیری نیاز دارند، از طرفی متقاضیان پشت نوبت که سن بالاتری دارند اگر متقاضی پذیرش فرزند بزرگتر باشند بهتر است و تنها هدف زوج‌ها نباید پذیرش نوزادان به عنوان فرزند خوانده باشد.

کد خبر 28669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک