معابر و ساختمانهای عمومی مناسب سازی نشده زنجان نشان گذاری شد

زنجان | مدیر کل بهزیستی با بیان اینکه همکاری مستمر بهزیستی و شهرداری موجب بهبود مناسب سازی شهری و تردد راحت معلولین و سالمندان در شهرمی شود . اظهار کرد : شهرداری زنجان اولین خروجی نقشه های مربوط به پروژه  " ایجاد سیستم یکپارچه شهری مناسب سازی معابر و ساختمانهای عمومی  برای استفاده افراد کم توان جسمی و حرکتی با استفاده از سیستم اطلاعات مکانی GIS " را در سومین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان،ارائه نمود .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی با اعلام این خبر گفت : طبق گزارش مشاور پروژه مناسب سازی در شهرداری، تمام نقاط دسترس ناپذیر و مناسب سازی نشده در  معابر و ساختمانهای عمومی 37 معبر اصلی شهر(بالغ بر7 هزار و 500  نقطه)  که قابل استفاده برای افراد دارای معلولیت و کم توان نیست شناسایی و نشان گذاری شده است.
وی افزود : با تکمیل این پروژه، بانک اطلاعاتی دقیقی از مکانهای مناسب سازی نشده سطح شهر در دست خواهد بود و تحلیل های صورت گرفته از نقشه های خروجی می تواند مبنای برنامه ریزی های آتی مسئولین جهت انجام عملیات مناسب سازی شهری و اولویت بندی هزینه کرد بودجه در این زمینه باشد.

محمدی با اشاره به اینکه کارشناسان مناسب‌سازی به همراه نمایندگان معلولین بصورت دوره‌ای معابر شهرستان را مورد بازدید قرارداده و مشکلات موجود را با کمک شهرداری و سایر ارگانهای عضو کمیته مناسب‌سازی رفع می‌ کنند ، تصریح کرد : : این امر در شناسایی نیازها و مشکلات افراد دارای معلولیت برای تردد در سطح شهر و مناسب ســازی فضای شهری و بهبــود کیفیت زندگی معلولین و ســالمندان موثر است.

وی خاطر نشان کرد : صدور کارت شهروندی برای بهره مندی افراد دارای معلولیت از سیستم حمل و نقل درون شهری بصورت رایگان طبق قانون در دستور کار قرار دارد و از طرفی تاکید بسیاری برای ایمن پذیری و دسترس پذیری و ایمنی  گروههای هدف در پروژه سبزه میدان انجام گرفته است.
 
 
 

کد خبر 28409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک