ابلاغ بخشنامه اجرای طرح فراگیر شناسایی اختلالات ژنتیکی در معلولان سازمان بهزیستی کشور تا سال ۱۴۰۰

رییس سازمان بهزیستی کشور بخشنامه اجرای طرح فراگیر شناسایی اختلالات ژنتیکی در معلولان سازمان بهزیستی کشور تا سال ۱۴۰۰ را ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل؛ دکتر وحید قبادی دانا؛  متن بخشنامه اجرای طرح فراگیر  شناسایی اختلالات ژنتیکی  در معلولان سازمان بهزیستی کشور  را به شرح زیر منتشر کرد:

با عنایت به آغاز اجرای «طرح فراگیر شناسایی اختلالات ژنتیکی در افراد دارای معلولیت تحت‌پوشش سازمان بهزیستی تا سال 1400»، مقتضی است دستور فرمائید نسبت به اجرای دقیق و سریع موارد ذیل اقدام گردد.

* برنامه ریزی و ایجاد ساز و کارهای علمی و اجرایی طرح در سطح کشور توسط معاونت پیشگیری، بدیهی است ایجاد بانک اطلاعات اختلالات ژنتیکی افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان از ضروریات است.

* از تاریخ ابلاغ این بخشنامه، کلیه ورودی‌های جدید به کمیسیون‌های پزشکی تشخیص معلولیت ملزم به انجام مشاوره ژنتیک بوده و صدور کارت معلولیت منوط به ارائه گواهی انجام مشاوره ژنتیک و درج آن در پرونده مددجو در سامانه می‌باشد که در این راستا همکاری معاونت توانبخشی لازم و راه‌گشا خواهد بود

* همکاری لازم در جهت ایجاد پرونده مشاوره ژنتیک براساس متغیرهای مربوطه برای هر یک از افراد دارای معلولیت در سامانه ارمغان و دسترسی‌های لازم برای ذینفعان، توسط مرکز فناوری اطلاعات، ارتبــاطات و تحول اداری ضروری می‌باشد.

* غربالگری و مشاوره ژنتیک کلیه افراد دارای معلولیت تحت پوشش در استان ها در بازه زمانی اعلام شده، مطابق با دستورالعمل طرح مذکور که متعاقباً توسط معاونت پیشگیری ارسال می‌گردد.

* هزینه های مشاوره و آزمایشات ژنتیک برای مددجویان دارای معلولیت در این برنامه رایگان می‌باشد.

                                                                                                                                                                                                                دکتر وحید قبادی دانا ،معاون وزیر و رئیس سازمان

کد خبر 1524

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک