برگزاری نخستین آزمون استخدامی ویژه افراد دارای معلولیت در آذربایجان شرقی

نخستین آزمون استخدامی ویژه افراد دارای معلولیت با حضور ۱۲ هزار و ۸۰۸ داوطلب، به‌ صورت همزمان در ۳۱ استان برگزار شد که در استان آذربایجان شرقی تعداد ۶۸۳ نفر داوطلب دارای معلولیت در این آزمون شرکت کردند.

به گزارش اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی، صحاف مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی در بازدید از مراحل برگزاری نخستین آزمون استخدامی ویژه افراد دارای معلولیت اظهار داشت: این آزمون مختـص افراد دارای معلولیت در نظر گرفته شده است و بـرای نخستیـن‌بـار و به ‌دنبال دستور رئیس جمهور شهید و به‌منظور جذب و به‌کارگیری ۴۳۳۶ نفر از افراد دارای معلولیت در دستگاههای اجرایی سطح کشور برگـزار شد که از این تعداد ۱۱۹ نفر برای آذربایجان شرقی منظور شده است و همه شرکت‌کنندگان در این آزمـون از افراد دارای معلولیت با تحصیلات دانشگاهی و تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور هستند.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این آزمون تعداد ۴۳۳۶ نفر از افراد دارای معلولیت، در کل کشور و از این تعداد، ۱۱۹ نفر در استان آذربایجان شرقی از محل مانده مجوز سهمیه سه درصد معلولان در آزمون‌های استخدامی سنوات گذشته جذب و بکارگیری می‌شوند و در استان آذربایجان شرقی ۶۸۳ نفر شرکت کننده شامل: ۲۸۷زن و ۳۹۶ مرد، برای ۴۰ عنوان شغلی در ۲۳ دستگاه اجرایی استان رقابت می کنند.

وی با اشاره به اینکه در برگزاری نخستین آزمون‌ ویژه افراد دارای معلولیت، سازمان بهزیستی کشور و ‌جهاد دانشگاهی همکاری کرده‌اند، گفت: قریب به ۶۰ منشی یاریگر، توسط بهزیستی آذربایجان شرقی ویژه توان‌یابان دارای معلولیت بینایی و جسمی، دو مترجم زبان اشاره ویژه ی ناشنوایان در نظر گرفته است تا این آزمون به بهترین صورت برگزار شود.

برگزاری نخستین آزمون استخدامی ویژه افراد دارای معلولیت در آذربایجان شرقی
  برگزاری نخستین آزمون استخدامی ویژه افراد دارای معلولیت در آذربایجان شرقی

عبدالله محمدی نماینده ناظر سازمان بهزیستی کشور نیز ضمن بازدید از روند برگزاری این آزمون در مجموعه دانشکده علمی- کاربردی، شرایط و نحوه برگزاری آزمون را بررسی و روند برگزاری این آزمون را بسیار مطلوب و رضایت بخش اعلام کرد.

وی در حاشیه برگزاری این آزمون در گفتگویی اظهار داشت: خداوند بزرگ را شاکریم که پس از سال ها از اغفال ماندن اجرای ماده ۱۵ قانون حقوق افراد دارای معلولیت، با تلاش های بی نظیر دولت سیزدهم مردمی و رئیس سازمان بهزیستی کشور، شاهد اختصاص سه درصد استخدامی سهمیه معلولان و جبران عقب ماندگی در این خصوص هستیم و موفق شدیم از سهمیه باقیمانده دستگاه ها، ۴۳۳۶ نفر را به منصه ظهور برسانیم.

نماینده ناظر سازمان بهزیستی کشور با قدردانی از اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی در خصوص اتخاذ تمهیدات مطلوب و پیش بینی فضای مناسب و دسترس پذیر برای برگزاری موفق آزمون استخدامی، اظهار امیدواری کرد تا با همکاری و همراهی کلیه نهادها و سازمان های اداری و اجرایی، بزرگترین دغدغه افراد دارای معلولیت در امر اشتغال پایدار و مناسب سازی محیط شهری  اجرایی شود.

کد خبر 109408

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد