قزوین ا گزارش اقدامات بهزیستی استان قزوین در خصوص کودک آزاری

مدیرکل بهزیستی استان قزوین در پی وقوع حادثه کودک آزاری در این استان اقدامات صورت گرفته را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان قزوین، علیرضا وارثی اظهار داشت: حادثه کودک آزاری روز جمعه مورخ ۷ تیرماه سال جاری بنا به گزارش بیمارستان بوعلی شهرستان قزوین به اورژانس اجتماعی ۱۲۳ بهزیستی اطلاع رسانی شد و تیم اورژانس اجتماعی بهزیستی در محل بیمارستان حضور یافته و با بررسی کامل حادثه ، پیگیر خدمات درمانی ،مشاوره ومددکاری بوده اند.

مدیر کل بهزیستی استان قزوین ادامه داد: موضوع کودک‌آزاری مذکوراز سوی دستگاه قضایی و اورژانس اجتماعی استان قزوین در حال بررسی است.

وی ادامه داد؛ پیرو دستور حبیبی معاون استاندار و با هماهنگی دستگاه قضایی، ریاست دادگستری و همچنین دادستان و معاون دادستان قزوین، به همراه بازپرس کشیک دادسرا دربیمارستان شهید رجایی حاضر شده و بررسی های قضایی را با حضور نمایندگان استانداری، اورژانس اجتماعی و مدیران بهزیستی صورت پذیرفت. 

وارثی، علت بیشتر کودک‌آزاری‌ها را اختلافات خانوادگی دانست و اضافه کرد: به نظر می‌رسد کودک‌آزاری کودک 6 ساله توسط مادرش و به دلیل عصبانیت ناشی از اختلافات خانودگی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در مورد این موضوع که آیا مادر کودک مشکل یا اختلال رفتاری داشته یا خیر، در حال بررسی است و صحت و سقم این موضوع هنوز مشخص نشده و بررسی می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: در صورتی که مادر کودک اختلال یا مشکل رفتاری داشته باشد، مشاوره‌های خاص درمانی و روان‌پزشکی برای وی پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل بهزیستی استان قزوین مهارت فرزندپروری را یک اصل برای خانواده‌ها ذکر کرد و افزود: والدین باید در تربیت و تنبیه کودک یا کودکان خود دقت لازم را داشته باشند و از آموزش‌های لازم  در این زمینه بهره‎‌مند شوند.

وارثی در پایان خاطرنشان ساخت: در خیلی ازمسائل حاشیه‌ای زندگی، والدین نباید آنها را در دل خانواده‌ها و بر سر کودک خالی کنند.

کد خبر 1087

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =