فتح خرمشهر فتح خاک نیست، فتح ارزش‌هاست

سالروز آزادی خرمشهر، بر تمامی شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعان حرم، مدافعان امنیت، ایثارگران و آزادگان و "شهدای راه خدمت" گرامی باد.

 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل بهزیستی استان کرمانشاه؛

متن کامل بیانات رهبر انقلاب در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای خوزستان منتشر شد؛
خوزستان سنگر مقدم و قلب مقاومت ملت ایران در دفاع مقدس است

 متن بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره ۲۴ هزار شهید استان خوزستان که در تاریخ ‌شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ برگزار شده بود، امروز در محل برگزاری همایش در اهواز منتشر شد.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار با تاکید بر اینکه خوزستان در امتحان بزرگ دفاع مقدس نقش سنگر مقدم را داشت، گفتند: خوزستان منبع تولید درس‌های فراموش نشدنی فرهنگی و هویتی برای ملت ایران است و جای یک کار بزرگ فرهنگی درمورد خوزستان خالی است.

 ایشان برزگداشت یاد شهدا را درس، انگیزه‌بخش و ادای حق خواندند و افزودند: در دوران دفاع مقدس مقاومت عجیب شهرهای مختلف خوزستان هم‌چون آبادان، دزفول، اهواز، شادگان، حمیدیه، سوسنگرد و خرمشهر به‌عنوان قلب مقاومت پدیده‌ای کم‌نظیر بود که نام این شهرها را جاودانه کرد و همین مقاومت‌ها سرنوشت امتحان بزرگ ملت ایران را نیز تعیین کرد.

 رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به جانفشانی رزمندگان اسلام از سراسر ایران در خوزستان و شجاعت و ایستادگی شهدا و چهره‌های ملی هم‌چون محمد جهان‌آرا، علی هاشمی و سید حسین علم‌الهدی خاطر نشان کردند: خوزستان در دوران دفاع مقدس مظهر همبستگی ملی و گره خوردن فکرها و دلها و اراده‌ها شد که این، درس بزرگی برای امروز و فردای کشور است.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، خوزستان را منبع ثروت‌های طبیعی هم‌چون کشاورزی، نفت و صنعت خواندند و گفتند: خوزستان علاوه بر منابع طبیعی، منبع تولید فرهنگی و درس‌های فراموش نشدنی فرهنگی و هویتی برای ملت ایران است.

 ایشان افرودند: پشت صحنه تا متن هر کدام از اتفاقات، عملیات‌ها و مقاومت‌هایی که در جای جای خوزستان روی داده، می‌تواند دستمایه تولید صدها کار بزرگ هنری و فرهنگی هم‌چون فیلم، سریال و کتاب قرار گیرد.

 رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: هرچه بیشتر در جزئیات حوادث و رویدادهای خوزستان تـأمل می‌شود، انسان جای خالی یک حرکت بزرگ فرهنگی را احساس می‌کند.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: عامل اصلی معجزه خوزستان، ترکیب همت مردمی و ایمان اسلامی بود.


برای پیوستن به کانال اداره‌کل بهزیستی استان کرمانشاه در پیام‌رسان ایتا، اینجا را لمس کنید

کد خبر 108551

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد