آیین گرامیداشت  دهه کرامت و جشن روز دختر در اداره کل بهزیستی استان بوشهر

به مناسبت دهه کرامت و با هدف آگاه سازی جامع و تکریم دختران در خصوص نقش دختران در توسعه و حمایت های روانی اجتماعی جشنی با حضور دکتر حیدر عزیزنژاد مدیر کل، معاون امور اجتماعی، کارشناسان بهزیستی، سمیه رسولی؛ مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، روئسای بهزیستی شهرستانها، نمایندگان دادگستری و آموزش پرورش استان بوشهر در سالن کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان شهر بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان دکتر حیدر عزیزنژاد مدیر کل بهزیستی استان بوشهر ضمن تبریک فرارسیدن ایام دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه (س)، میلاد امام رضا (ع) و گرامیداشت روز دختر در جمع فرزندان دختر در خصوص منزلت و جایگاه بی­ بدیل دختران و زنان در جامعه اسلامی به ویژه در جامعه اظهار داشت: در دین اسلام بر بزرگی و منزلت دختر بسیار تاکید شده است بطوی که این عزیزان نماد پاکدامنی، عصمت و طهارت هستند و ما نیز به چنین دخترانی افتخار می کنیم زیرا این عزیزان بارها ثابت کردند که در تمامی عرصه های علمی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی می توانند بدرخشند و شاهد شکوفایی آنان باشیم.

آیین گرامیداشت  دهه کرامت و جشن روز دختر در اداره کل بهزیستی استان بوشهر

مدیر کل بهزیستی استان به جمعیت یک چهارم دختران در جامعه اشاره کرد و افزود: نزدیک به 20 میلیون نفر جمعیت ایران را دختران تشکیل می دهند و این نشان دهنده، در وضعیتی است که دختران روز به روز در عرصه های اجتماعی در دانشگاه ها فعالتر و پویا می شوند و این عزم، اراده و نگاه ویژه به منزلت دختر در جامعه است.

عزیزنژاد تصریح کرد: در سازمان بهزیستی خدمات موثر و تخصصی در این راستا به دختران در مراکز ارائه می شود و تمام تلاش شبانه روزی ما و همکاران بر این است که این خدمات بیشتر و گسترده شود.

مدیر کل بهزیستی استان بوشهر در پایان ضمن یادآوری خطوط 123 اورژانس اجتماعی 123 و 1480 صدای مشاور و خدمات موثر به مردم و جامعه از دختران خواست تا هیچگاه خود را تنها احساس نکنند و ارتباط موثر و مستمر را با همکاران و مددکاران در خصوص راهنمایی، مشاوره و مواقع اضطراری داشته باشند.

آیین گرامیداشت  دهه کرامت و جشن روز دختر در اداره کل بهزیستی استان بوشهر

سمیه رسولی؛ مدیر کل کانون پرورش فکری  کودکان و نوجوانان نیز ضمن گرامیداشت دهه کرامت گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان استان این افتخار را دارد برای اوقات فراغت شما و تقویت درسهای شما مبادرت به برگزاری کارگاه های آموزشی از قبیل ادبی، پژوهشی را در جهت دانش آفزایی و مهارت آموزی فعال و آماده خدمت کرده است که این عزیزان می توانند از این فرصت به دست آمده استفاده کنند.

آیین گرامیداشت  دهه کرامت و جشن روز دختر در اداره کل بهزیستی استان بوشهر

دکتر حسین اسدی راد مشاور، روانشناس و استاد دانشگاه نیز در خصوص سلامت روان دختران، نشانه های سلامت روان، نشانه های نبودن سلامت و آسیب روانی، راهکارهایی برای ارتقاء سلامت روان بهزیستی توضیحاتی را برای مدعوین در این جلسه دادند.

آیین گرامیداشت  دهه کرامت و جشن روز دختر در اداره کل بهزیستی استان بوشهر

در ابتدای این جلسه فرزانه فیروزی معاون امور اجتماعی بهزیستی استان به ارائه تشریح اقدامات حوزه امور اجتماعی در ابعاد گوناگون به فرزندان مراکز تحت نظارت پرداخت.

فیروزی  دختران را ثمره شیرین زندگی دانست و اظهار امیدواری کرد : این عزیزان با صلابت در راستای پاسداشت نظام مقدس جمهوری اسلامی که در آینده سنگر بانان این نظام خواهند بود گامهای موثر و  مفیدی بردارند.

کد خبر 108274

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد