حمایت های اجتماعی از فرزندان بهزیستی در اولویت امور قرار دارد

حامد رضایی، مدیرکل بهزیستی استان از حمایت های همه جانبه اجتماعی و مراقبت از کودکان و نوجوانان در راستای کسب استقلال فردی این عزیزان در سطح استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، جلسه هم اندیشی در راستای ساماندهی و بررسی وضعیت فرزندان انتقال یافته به زندگی مستقل با حضور مدیرکل، معاونین امور اجتماعی و مشارکتهای مردمی بهزیستی استان، مدیر بهزیستی شهرستان، مسئولین خانه های نگهداری شکوفه ها و امام رضا(ع) و جمعی از فرزندان انتقال یافته به زندگی مستقل در سالن جلسات اداره کل بهزیستی استان اردبیل برگزار گردید.

در ابتدا، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان ضمن تقدیر و تشکر بابت حضور مسئولین و فرزندان حاضر در جلسه، موفقیت فرزندان تحت پوشش بهزیستی را باعث خرسندی دانسته و گفت: هر اتفاق مثبتی که میان فرزندان بهزیستی رخ می‌دهد باعث خوشحالی است و امید داریم تا این اتفاقات پررنگ تر شود چرا که در بین همین بچه ها، الگوهای موفق بسیاری وجود دارد و زمینه های لازم برای کسب استقلال موفقیت آمیز، موجود است.

در ادامه، حامد رضایی، مدیرکل بهزیستی استان اردبیل در این جلسه ضمن با اهمیت شمردن مسئله ساماندهی و توانمندسازی فرزندان بهزیستی گفت: یکی از مهم ترین دغدغه های بهزیستی رسیدگی به مسائل مربوط به فرزندان بهزیستی است و در این زمینه باید به جمع بندی برسیم و برنامه ها و مباحث باید به شکل منسجم ارائه بشوند. در همین راستا، رسیدگی به مسئله مسکن، اشتغال و ازدواج این فرزندان از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

رضایی بررسی مسائل موجود را در سه محور اساسی تبیین کرده و گفت: بحث توانمندسازی فرزندان انتقال یافته به زتدگی مستقل خیلی مهم است که با همکاری و تعامل دوجانبه مراکز با بهزیستی، باید این مسئله به نحو احسن و طبق برنامه پیش برود. همچنین برگزاری جلسه ای با موضوع بررسی وضعیت وام اشتغال و اشتغالزایی فرزندان بهزیستی تحت پوشش حوزه امور اجتماعی باید در دستور کار قرار گرفته و به زودی اجرا شود.

این مقام مسئول در ادامه برگزاری جلسه ای با مسئولین فنی هر دو مرکز نگهداری به جهت قرارگرفتن در جریان کمک ها از جانب بهزیستی را محور سوم مصوبات جلسه عنوان نمود.

در نهایت فرزندان انتقال یافته به زندگی مستقل، به بیان مسائل و مشکلات موجود پرداختند و راهنمایی های لازم از جانب مدیرکل و معاونین حاضر در جلسه، صورت گرفت.

کد خبر 108263

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد