تنگستان| رسانه|بیش از ۳۷۰۰ کودک تتگستانی مورد غربال چشم پزشکی قرار گرفتند

بوشهر_ ایرنا_ رئیس اداره بهزیستی تنگستان گفت: سال گذشته سه هزار و ۷۹۹ کودک سه تا ۶ ساله تنگستاتی در طرح غربالگری چشم شرکت کردند.

خدیجه جمالی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا  اظهار کرد: با اشاره به اینکه در کرد : به همت غربالگران، کودکان مشکوک تشخیص داده شده جهت معاینات تکمیلی به بینایی سنجی معرفی و درصورت نیاز به متخصص چشم ارجاع داده شده اند

وی افزود: تمامی خدمات ارائه شده به خانواده های بی بضاعت به صورت رایگان درمان می شوتد و کودکانی که مورد ارزیابی قرار گرفته اندو بنا به تشخیص نیازمند استفاده از عینک هستند هزینه آن از طرف اداره بهزیستی پرداخت می شود.

رئیس بهزیستی شهرستان تنگستان تصریح کرد : با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، این برنامه امسال نیزبا اطلاع رسانی و به همت غربالگران و با همکاری خانواده ها با هدف سنجش بینایی تمامی کودکان سه تا ۶ ساله انجام خواهد شد.

جمالی ادامه داد: خانواده های دارای فرزند سه تا ۶ سال به نزدیکترین پایگاه های بهداشت در شهر و خانه های بهداشت روستای مراجعه کنند.

رئیس بهزیستی شهرستان اضافه کرد : تنبلی چشم هیچ نشانه ای ندارد و در سن سه تا ۶ سال ضرورت دارد که خانواده ها هر سال فرزندانشان را برای سنجش بینایی به پایگاه ها سنجش ببرند.

کد خبر 108199

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد