پیام تبریک مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی به مناسبت هفته کار و کارگر

پروین محمدپوری مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی در پیامی فرا رسیدن هفته کار و کارگر را تبریک گفت .

متن پیام محمد پوری بدین شرح است :


بسم الله الرحمن الرحیم

وَأَنْ لَیْسَ لِلْإِنْسَانِ إِلَّا مَا سَعَی

کارگران، نیروی محرکه اقتصاد کشورند که با بازوان پر توان خویش، چرخ زندگی را در هر جامعه‌ای به حرکت در می آورند.

جایگاه کار در دین مبین اسلام چنان است که پیامبر رحمت و مهربانی دستان یک کارگر را می بوسد و می فرماید: این دستی است که آتش جهنم آن را نمی سوزاند.

هفته کارگر، فرصتی است ارزشمند برای ارج نهادن به زحمات و تلاش‌های کارگران و پاسداشت و ‌گرامیداشت مقام ‌و منزلت کارگر و برای تجلیل از کسانی که ردای تلاش و خدمت بر قامت استوارشان تجسمی از اراده و همت است.

کارگران به عنوان نقش آفرینان اصلی در تولید و توسعه، یکی از مهم‌ترین اقشار کشور هستند که با وجود تمام تنگناها از هیچ کوششی برای شکوفایی و پیشرفت ایران دریغ نمی‌کنند و بی‌شک بخش عظیمی از پیشرفت‌های حاصل شده در مسیر اقتصادی و رشد کشور مدیون روحیه کار و تلاش خستگی ناپذیر کارگران شریفی است که موتور محرکه و بازوان پرتوان جامعه هستند و شعار"ما می توانیم"را در عرصه عمل به خوبی نشان داده اند.

به یقین جامعه فهیم و با بصیرت کارگری امروز نیز در شرایط حساس کنونی که پویایی تولید و شکوفاسازی اقتصاد ملی اولویت اساسی کشور محسوب می‌شود، می‌کوشند تا با همان اراده سترگ و پرامیدتر از همیشه، راه پرافتخار خود را ادامه داده و به شکل شایسته‌ای نقش کلیدی خود را درراه تحقق شعار سال و بی‌اثر ساختن توطئه های دشمنان ایفا نمایند.

همانگونه که مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مد ظله العالی) در بیانات خود در خصوص ارزش کار و کارگر می فرمایند؛ "اگر یک کشور مایل است که اقتصاد پیشرفته‌ای داشته باشد، اقتصاد مستقلّی داشته باشد، رونق اقتصادی به‌معنای واقعی داشته باشد، باید به قشر کارگر اهمیّت بدهد؛ چون کارگر، ستون فقرات اقتصاد تولیدی و کاری در کشور است.

بی شک امسال که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال " رشد تولید با مشارکت مردم " نام گذاری شده، جایگاه و نقش کارگران ،این بازوان توانمند تولید و موثر در توسعه اقتصاد بر هیچ کس پوشیده نیست، چرا که کارگران عزیز در همه دوران و زمان همواره ثابت کرده اند در صف اول ایثار و جانبازی ایستاده اند و عاشقانه ندای امام امت خویش را لبیک گفته اند و در عرصه های مختلف کار و سازندگی، افتخارات عظیم و ارزشمندی را به بار رسانده اند و امسال نیز قطعا با تلاش بی وقفه و شبانه روزی، به عنوان مولفه های کلیدی در به ثمر رساندن این شعار ملی، مسیر تعالی و پیشرفت هر چه بیشتر میهن عزیز اسلامی را هموار می نمایند.

بدینوسیله با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام کارگر و بویژه شهدای کارگر استان و با تقدیر از تلاش های شبانه روزی کارگران پر تلاش و زحمت کش استان ، فرا رسیدن هفته کار و کارگر را به جامعه کار وتلاش و تولید استان آذربایجان غربی تبریک و تهنیت عرض کرده و سلامتی، سعادت و پیروزی روزافزون آنان را در عرصه های استقلال و خودکفایی و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از خداوند متعال تحت رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری، خواستارم.

پروین محمدپوری 

مدیر کل

کد خبر 106411

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد