در رسانه / پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به ۲ هزار و ۴۰۰ مددجوی بهزیستی آذربایجان غربی

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: ۲ هزار و ۴۰۰ نفر مددجوی بهزیستی استان از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه تسهیلات اشتغالزایی دریافت کردند.

پروین محمدپوری مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی با بیان اینکه این تسهیلات به مبلغ ۲ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال است، گفت: برای ۲ هزار و ۸۰۹ نفر از جامعه هدف بهزیستی استان نیز در یکسال گذشته براساس الگو های تسهیل گری اشتغال، زمینه کار فراهم شده است.

وی با اشاره به سایر خدمات ارائه شده به افراد تحت پوشش بهزیستی آذربایجان غربی افزود: ۵۰ میلیارد ریال حق بیمه سهمیه کارفرمایی و خویش فرمایی معلولان استان پرداخت شده است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی اضافه کرد: طی یک سال گذشته برای ۷۲ نفر از معلولان استان هم پرداخت جبران عدم کارایی به میزان سه میلیارد و ۳۴۰ میلیارد ریال انجام شده است.

محمدپوری ادامه داد: در این مدت همچنین ۳۸۰ میلیارد ریال برای تسهیل گری در احداث مسکن مددجویی برای ۵۸۹ واحد هزینه شده و کمک هزینه ودیعه مسکن برای زنان و معلولان سرپرست خانوار با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال انجام شده است.

وی یادآور شد: ۷۲۰ میلیارد ریال مشارکت های مردمی برای تامبن لوازم ضروری، تامین دارو، تامین لوازم کمک آموزشی، پزشکی و معیشتی در بخش های دولتی و غیر دولتی به صورت نقدی و غیر نقدی و خدمات هزینه شده است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی با اشاره به اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه نیز بیان کرد: پوشش ۱۰۰ درصدی روستا های استان و مناطق محروم حاشیه شهر ارومیه با بهره گیری از ظرفیت های بومی تشکل ها و تسهیل گران محلی نسبت به شناسایی معلولان روستایی و حاشیه شهر انجام و برای این موضوع بیش از ۶۰ میلیارد ریال طی یک سال گذشته هزینه شده است.

کد خبر 106398

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد