در رسانه| واریز ۸۵۰ هزار تومان به حساب معلولان دهک سوم خراسان‌رضوی

معاون امور توان‌بخشی اداره‌کل بهزیستی خراسان‌رضوی از واریز کمک‌هزینه ۸۵۰ هزار تومانی برای خانواده‌های دارای معلول دهک سوم در این استان خبر داد.

حمیدرضا علیزاده‌رضایی در گفتگو با خبرنگار شهرآرانیوز با اشاره به تأمین اعتبار کافی خدمات توان‌بخشی در استان عنوان کرد: خوشبختانه موفق شدیم تا با ارائه فهرستی از خانواده‌های مددجویان که مشکل برقراری حق پرستاری داشتند و در دهک‌های یک و ۲ ما بودند، حق پرستاری ایشان را واریز کنیم.

علیزاده‌رضایی به مددجویان دهک سوم هم اشاره کرده و اعلام کرد: برای برخی مددجویان و خانواده‌های آنان که دارای یک، ۲ یا ۲ معلول بیشتر بودند و در سال گذشته، هیچ‌گونه مقرری‌ از بهزیستی دریافت نکرده بودند نیز مبلغ ۸۵۰ هزار تومان واریز شد.

معاون امور توان‌بخشی اداره‌کل بهزیستی خراسان‌رضوی افزود: مددجویانی در دهک اول نیز بودند که در سال گذشته هیچ کمکی دریافت نکرده بودند؛ برای آن‌ها هم نهایتاً تا مبلغ یک میلیون تومان واریز شد. شایان ذکر است این مبلغ برای همه نبوده و شامل حال برخی خانواده‌های با ۲ معلول و بیشتر شده است.

تسریع صدور کارت شناسایی معلولان

علیزاده در ادامه به شرایط استفاده از کارت‌های شناسایی معلولان اشاره کرد و گفت: کارت شناسایی معلولان به‌مثابه سند هویتی آنان و هم‌پای مدارک شناسایی مانند کارت ملی است. ضمن اینکه کارت معلولیت از درجه اعتبار کافی برای انجام امور روزانه معلولان در دستگاه‌های مختلف اجرایی نیز برخوردار است.

وی ادامه داد: با مساعدت‌های صورت‌گرفته، صدور کارت آنی شده و ظرف مدت حداکثر ۱۵ دقیقه چاپ می‌شود. بااین‌حال، لازمه صدور، تکمیل پرونده توان‌بخشی است.

کد خبر 106232

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد