بهزیستی بیش از ۸ میلیارد ریال زکات فطره به حساب مددجویان زنجانی واریز کرد 

مدیر کل بهزیستی استان زنجان از جمع آوری بیش از ۸میلیارد ریال زکات فطره خیرین و مومنین زنجانی  از ۸۴ صندوق مشترک با کمیته امداد امام خمینی خبر داد و گفت: با هماهنگی با بانک عامل تمام مبالغ جمع آوری شده در اسرع وقت به حساب مددجویان تحت پوشش بهزیستی واریز شد و جمع آوری زکات همچنان ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان دکتر روح اله خدابنده لو با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ میلیون تومان از مبالغ جمع آوری شده تحت عنوان کفاره غیر عمد بوده اظهار کرد: از مجموع زکات فطره جمع آوری شده که با نظارت شورای زکات فطره صورت پذیرفت  ۱۰۰ درصد از وجوهات جمع آوری شده به مددجویان و اقشار آسیب پذیر تحت پوشش بهزیستی استان اختصاص یافت. 

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه یکی از رویکردهای بهزیستی حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست است گفت: در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰ کودک و نوجوان تحت پوشش خدمات دفتر مراقبت در خانواده قرار دارند و به صورت ماهیانه امداد مالی دریافت کرده و همچنین از چرخه خدمات آموزشی و حمایتی بهزیستی نیز  برخوردار هستند.

وی ادامه داد: اکنون ۶۷۸کودک تحت حمایت حامیان قرار دارند و ۳۰۰ کودک نیز چشم‌انتظار حمایت حامیان استان زنجان هستند که امیدواریم به‌زودی  با ورود حامیان و نیکوکاران کودکان پشت نوبت، تحت حمایت قرار گیرند.

مدیر کل بهزیستی با تاکید بر این‌که در طرح حامی، اگر خیرین تمایل داشته باشند می‌توانند مشارکت‌های خود را بدون واسطه به دست جامعه هدف برسانند، افزود: به عنوان مثال، خانواده‌هایی هستند که چند فرزند مستعد برای ادامه تحصیل دارند ولی سرپرست خانوار به دلایلی نمی‌تواند ازعهده پرداخت مخارج تحصیل فرزندانش بربیاید. در چنین شرایطی، خیرین وارد عمل می‌شوند و با بررسی شرایط، با واسطه و یا به صورت مستقیم، مخارج تحصیل این کودکان را تقبل می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در راستای شفاف سازی نحوه توزیع مشارکتهای مردمی ، تمامی اقلام توزیع شده در بین مددجویان در سامانه ی ارمغان بهزیستی ثبت می شود، یاد آور شد : موسسه‌های خیریه همواره در کنار بهزیستی بوده و همکاری خوبی نیز داشته‌اند و تمامی پویش های همدلی با همکاری موسسه‌های خیریه تحت نظارت بهزیستی اجرا می شود 

خدابنده لو با بیان اینکه تکیه بهزیستی بر نیات خیر مردم است و عموم مردم می توانند بصورت نقدی و غیر نقدی و کمک های داوطلبانه در رفع مشکلات جامعه هدف بهزیستی سهیم باشند یادآور شد : کسانی که تاکنون موفق نشدند زکات فطره خود را پرداخت کنند، می توانند زکات خود را علاوه بر روش‌ حضوری ازطریق کد دستوری #۲۵۰۰۰*۶۶۵۵* و شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۱۷۸۲۱۶۸ و شماره حساب ۴۱۶۸۰۳۴۵۴۱۷۶۶۵۴۸ واریز نمایند.

کد خبر 106159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد