تعهد اشتغال بهزیستی خراسان رضوی؛ ۷۸۲۳ نفر

معاون اشتغال بهزیستی خراسان رضوی درخصوص اشتغال ایجادی برای جامعه هدف بهزیستی خراسان رضوی در سال گذشته، گفت: میزان تعهد اشتغال ابلاغ شده در سال گذشته از سوی سازمان بهزیستی کشور 7هزار و 823 نفر برای خراسان رضوی اعلام شد و مقرر گردید که حدالاقل برای 306 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی تحت پوشش بهزیستی خراسان رضوی تسهیلگری اشتغال صورت گیرد.

غلامرضا خالدی افزود: اولین آزمون استخدامی ویژه افراد دارای معلولیت به‌ منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز در 45 دستگاه‌ اجرایی با حمایت سازمان بهزیستی برنامه ریزی گردید که فرصتی ارزشمند برای استخدام افراد دارای معلولیت در دستگاه‌های اجرایی است. از آنجائی که سهمیه 3 درصدی در استخدام افراد دارای معلولیت در برخی از سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی در مواردی به‌درستی اجرایی نمی‌شد در نتیجه این آزمون به منظور احقاق حقوق افراد دارای معلولیت در ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می‌شود و سهمیه خراسان رضوی در این آزمون 313 نفر است. وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر 879 دانشجوی دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی خراسان رضوی هستند که از حمایت‌های بهزیستی برخوردار می‌شوند.

معاون اشتغال بهزیستی خراسان رضوی افزود: باتوجه به متقاضیان دارای تحصیلات عالیه در سال گذشته، توانستیم سهمیه بیشتری را از آنچه که توسط بهزیستی کشور ابلاغ شده بود، به این افراد اختصاص دهیم و برای 687 نفر از افراد تحصیلکرده تحت پوشش بهزیستی خراسان رضوی، تسهیلگری اشتغال در قالب خود اشتغالی یا کارفرمایی صورت گیرد.

وی عنوان کرد: در سال گذشته از محل تسهیلات اشتغال تعداد 2 هزار و 852 نفر از افراد دارای معلولیت از تسهیلات اشتغال مطابق ضوابط و دستورالعمل‌های مرتبط برخوردار شدند که 186 نفر از آنها دارای تحصیلات کاردانی و بالاتر بودند.

کد خبر 106036

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد