پیام تبریک مدیر کل بهزیستی استان  به مناسبت روز جهانی آگاه‌سازی اتیسم

محمد مهدی شاهقدمی مدیر کل بهزیستی استان با صدور پیامی روز جهانی آگاهسازی اتیسم را تبریک گفت.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان در این پیام آمده است:

تقارن روز جهانی آگاه‌سازی در خصوص اختلال طیف اتیسم دوم آوریل با چهاردهم فروردین ماه 1403، نوید رویش امید در دل دردمند خانواده ‌هایی است که درگیر درمان و توانبخشی فرزند دارای اتیسم خود هستند. خانواده ‌هایی که در صبر و شکیبایی سرآمدند.

گرامیداشت این روز فرصت مغتنمی است برای ارتقای افکار عمومی و لزوم آگاهی بیشتر از احوالات عزیزان دارای اختلال، درک شرایط آنان و احترام به حقوق و توانایی این افراد در جامعه است و مهمترین هدف آن آشنایی با دشواری اتیسمی ها، توجه همگان به نیازها و رویا های افرادی که با اتیسم زندگی می کنند و همیاری آنان در راستای فرایند رشد و جامعه پذیری شان است.

اختلال طیف اتیسم شایع‌ترین اختلال رشدی و از جمله اختلالات پر هزینه‌ای است که نیاز به خدمات تخصصی مستمر روان شناسی، کاردرمانی و گفتار درمانی دارد و به همین ترتیب مخارج خانواده‌های دارای فرزند اتیسم به علت دریافت این خدمات تخصصی بسیار بالاتر از خانواده‌هایی است که دارای کودکانی با سایر معلولیت‌ها هستند.

اینجانب  با تبریک روز جهانی آگاهسازی اتیسم و پیشرو بودن سازمان بهزیستی کشور در ارائه خدمات توانبخشی به افراد با اختلال طیف اتیسم ضمن قدردانی از تلاش های مجدانه خادمین این عرصه، خانواده های عزیز و صبور افراد دارای اختلال اتیسم و تمامی گروههای تخصصی فعال در حوزه حمایت های روانی، اجتماعی، توانپزشکی، این روز را گرامی داشته، امیدوارم با همراهی و همیاری یکدیگر بتوانیم در سال جدید در جهت توانمندی، و استقلال افراد دارای اختلال اتیسم و خانواده های آنان تلاش بیشتری نموده و با ظرفیتهای موجود دغدغه این افراد و خانواده هایشان را به حداقل برسانیم.

محمد مهدی شاهقدمی

 مدیر کل

کد خبر 105106

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد