رسانه| توزیع حدود ۱۹۰۰ سما کارت بین معلولان استان بوشهر

سرپرست بهزیستی استان بوشهر گفت: برای یک‌هزار و ۹۰۰ هزار معلول استان بوشهر «کارت سما» برای سفرهای ریلی، هوایی و زمینی به منظور بهره‌مندی از تخفیف نیم‌بها صادر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر ، حیدر عزیزنژاد  ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر با تأکید بر توجه به مطالبات معلولان اظهار داشت: برای سفرهای تفریحی معلولان خدمات ویژه‌ای تدارک دیده شده است.

سرپرست بهزیستی استان بوشهر با بیان اینکه برای افراد دارای معلولیت «کارت سما» صادر می‌شود گفت: در راستای اجرا تبصره 2 ماده 5 قانون حمایت از حقوق معلولان مبنی بر استفاده افراد دارای معلولیت از بلیت نیم بها از سامانه‌های حمل و نقل هوایی و دریایی به‌صورت نیم بها تعداد یک‌هزار و 897 عدد سما کارت برای توانخواهان دارای معلولیت شدید و خیلی شدید در بین 10 شهرستان استان بوشهر توزیع شد.

وی اضافه کرد: بر اساس این قانون، استفاده معلولان شدید و خیلی شدید از سامانه‌های حمل‌ونقل ریلی هوایی و دریایی با استفاده از مبلغی که از سوی سازمان بهزیستی کشور به حساب کارت آنان واریز می‌شود به‌صورت سالانه می‌توانند از این خدمات بهره ببرند.

 عزیزنژاد تأکید کرد: این کارت‌ها هر سال توسط سازمان بهزیستی شارژ و توانخواهان می‌توانند تا سقف اعتبار تخصیص یافته استفاده کنند.

کد خبر 104794

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد