برگزاری پنجمین یادواره شهدای مهندس در اداره کل راه و شهرسازی گیلان

پنجمین یادواره شهدای مهندس؛ صبح روز نهم اسفندماه با حضور دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان، سردار حمید دامغانی فرمانده سپاه قدس استان گیلان، آریا طوفانی سرپرست بهزیستی گیلان، محمد برهود فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید ارشاد بهزیستی گیلان و سایر مدیران استانی در سالن اجتماعات اداره کل راه و شهرسازی گیلان برگزار شد.

اسدالله عباسی امروز در پنجمین یادواره شهدای مهندس استان گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: نخبگان ما همانند شهدای گرانقدر، باعث افتخار و سربلندی نظام جمهوری اسلامی هستند؛ شهدا جان خود را فدای کشور کردند تا ما ماندگار شویم و راه آنان را ادامه دهیم.

وی ادامه داد: نخبگان و مهندسان ما نیز با تلاش و کوشش خود موجب توانمندی کشور در عرصه‌های متعدد از جمله نظامی شده‌اند و عزت و سربلندی را برای مردمان این سرزمین به ارمغان آورده‌اند.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: امام راحل(ره) نیز با مهندسی بی‌نظیر و بزرگ خود نظام جمهوری اسلامی را پایه‌گذاری کردند که پس از گذشت ۴۵ سال هنوز شادابی و نشاط در این نظام مقدس وجود دارد که این یک مهندسی بی‌نظیر است.

عباسی اضافه کرد: البته امام راحل(ره) پس از پیروزی انقلاب فرمودند که نوع حکومت را خود مردم تعیین کنند و مردم نیز جمهوری اسلامی را انتخاب کردند و پای آن ایستادند و تاکنون نیز دشمنان هر کاری که کردند، موفق نشدند جمهوری اسلامی را از مردم بگیرند.

استاندار گیلان در ادامه گفت: همه ساز و کارها برای برپایی انتخاباتی باشکوه در گیلان فراهم است؛ امنیت و سلامت در انتخابات وجود دارد و فضای عادلانه نیز برای همه نامزدها ایجاد شده تا مردم آزادانه و آگاهانه پای صندوق‌های رای بروند و بهترینها را انتخاب کنند.  

عباسی بیان کرد: هم اینک نیز در انتخابات و تعیین مسئولان، مردم نقش اصلی را دارند؛ همچنین در جریان انتخابات نیز، اعضای هیاتهای اجرایی و نظارت از خود مردم هستند و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و رئیس جمهور را مردم انتخاب می‌کنند.

وی به اهمیت مجلس شورای اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: مجلس بسیار مهم است و کار نمایندگان نیز بسیار تاثیرگذار و حائز اهمیت است؛ به همین دلیل مردم باید با حضور حداکثری خود در انتخابات حضور یابند تا بهترین نفرات را به عنوان نماینده خود در مجلس انتخاب کنند زیرا اگر قوانین درست در مجلس مصوب و لایحه‌های دولت نیز تصویب شود، قطار توسعه در کشور شتاب می‌گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت: مردم باید نمایندگانی را انتخاب کنند که دلسوز باشند؛ وظایف دولت و مجلس را به خوبی بدانند .

 استاندار گیلان در خاتمه افزود: همه ساز و کارها برای برپایی انتخابات باشکوه در گیلان فراهم است؛ امنیت و سلامت در انتخابات وجود دارد و فضای عادلانه نیز برای همه نامزدها ایجاد شده تا مردم آزادانه و آگاهانه پای صندوق‌های رای بروند و بهترینها را انتخاب کنند.

کد خبر 103379

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد